Tässä kauan kaipaamanne osanottajalista. Listaa ei takuulla ole pidetty salassa pitempään kuin tarpeellista. Noin 15 minuuttia sitten saimme selvitettyä kolmen veteraaniurheilijan maksuhalukkuuden, joten nyt on vain 15 urheilijaa, joiden maksuissa on epäselvyyksiä. Jos ette löydä nimeänne osanottajaluettelosta, pyydämme teitä todistamaan maksukuitilla, että olette hoitaneet osallistumismaksunne!

UUTTA! Olemme vieneet listalle nyt nekin urheilijat joiden tilanne oli 6.8.2007 vielä epäselvä.

Veteraaniurheilijoiden yleisurheilun SM-kisat Turussa 10.-12.8.2007

M35 100 m

3527    Santeri Mikkonen    Helsingin Kisa-Veikot       
3529    Tapio Sytelä    Helsingin Kisa-Veikot       
3535    Jouko Martikainen    Juuan Urheilijat       
3538    Mika Ahomäki    Porin Urheiluveteraanit       
3541    Jari Konola    Äänekosken Urheilijat       
3546    Mikko Koli    Kunto-Pirkat       
3547    Petri Valta    Leppävirran Urheilijat       

M35 200 m

3522    Juha Happonen    Pakilan Visa       
3527    Santeri Mikkonen    Helsingin Kisa-Veikot       
3529    Tapio Sytelä    Helsingin Kisa-Veikot       
3535    Jouko Martikainen    Juuan Urheilijat       
3538    Mika Ahomäki    Porin Urheiluveteraanit       
3546    Mikko Koli    Kunto-Pirkat       
3547    Petri Valta    Leppävirran Urheilijat       

M35 400 m

3522    Juha Happonen    Pakilan Visa       
3524    Juha Menna    Helsingin Kisa-Veikot       
3535    Jouko Martikainen    Juuan Urheilijat       
3538    Mika Ahomäki    Porin Urheiluveteraanit       
3554    Mika Lehtonen IF Femman      

M35 800 m

3522    Juha Happonen    Pakilan Visa       
3523    Sami Suominen    Pakilan Visa       
3524    Juha Menna    Helsingin Kisa-Veikot       
3532    Rami Urho    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
3537    Timo Leppäkorpi    Kenttäurheilijat-58       
3542    Toni Kattilamäki    Sporttiveteraanit       
3554    Mika Lehtonen IF Femman          
3558    Antti Salopuro    Varkauden Kenttä-Veikot       

M35 1500 m

3521    Sakari Parttimaa    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
3523    Sami Suominen    Pakilan Visa       
3524    Juha Menna    Helsingin Kisa-Veikot       
3532    Rami Urho    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
3537    Timo Leppäkorpi    Kenttäurheilijat-58       
3542    Toni Kattilamäki    Sporttiveteraanit       
3549    Jari Vanhanen    Sjundeå Idrottsförening       
3558    Antti Salopuro    Varkauden Kenttä-Veikot       

M35 5000 m

3517    Kari Virtanen    Hämeenlinnan Tarmo       
3521    Sakari Parttimaa    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
3549    Jari Vanhanen    Sjundeå Idrottsförening       
3551    Petri Saavalainen    Teivo Stayers       
3556    Jaakko Kero    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

M35 10 000 m

3517    Kari Virtanen    Hämeenlinnan Tarmo       
3518    Juha Virtanen    Hämeenlinnan Tarmo       
3548    Jyrki Repola    Sjundeå Idrottsförening       
3549    Jari Vanhanen    Sjundeå Idrottsförening       
3551    Petri Saavalainen    Teivo Stayers       
3556    Jaakko Kero    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

M35 3000 m ej

3550    Carl-Johan Wasström    Sjundeå Idrottsförening       
3553    Juha Nevalainen    Polvijärven Vauhti       
3556    Jaakko Kero    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
3558    Antti Salopuro    Varkauden Kenttä-Veikot       


M35 400 m aj

3505    Mikko Mikkola    Espoon Tapiot       
3525    Seppo Appelqvist    Gamlakarleby Idrottsförening       
3535    Jouko Martikainen    Juuan Urheilijat       
3558    Antti Salopuro    Varkauden Kenttä-Veikot       

M35 10 000 m kävely

3534    Pasi Moisander    Vihdin Urheiluveteraanit       

M35 Korkeus

3501    Marko Jokela    Kauhajoen Karhu       
3513    Marko Perälä    Vetelin Urheilijat       
3516    Tuukka Vuorinen    Äänekosken Urheilijat       
3519    Asko Heino    Leppävaaran Sisu       
3543    Jari Lampinen    Sporttiveteraanit       

M35 Seiväs

3559    Harri Heikkonen    Ruoveden Pirkat       

M35 Pituus

3514    Petri Reuhkala Kyrkslätt Idrottsförening      
3516    Tuukka Vuorinen    Äänekosken Urheilijat       
3529    Tapio Sytelä    Helsingin Kisa-Veikot       
3547    Petri Valta    Leppävirran Urheilijat       

M35 Kolmiloikka

3514    Petri Reuhkala Kyrkslätt Idrottsförening          
3529    Tapio Sytelä    Helsingin Kisa-Veikot       

M35 Kuula

3508    Erno Ranta    Lohjan Louhi       
3511    Janne Ranta    Hyvinkään Seudun Veteraaniurhe       
3557    Petri Varjolampi    Turun Senioriurheilijat       

M35 Kiekko

3502    Tommi Jalkanen    Pyhäselän Urheilijat       
3506    Teppo Ryyti    Haapaveden Urheilijat       
3508    Erno Ranta    Lohjan Louhi       
3520    Kari Korkeasalo    Kyröskosken Ponsi       
3557    Petri Varjolampi    Turun Senioriurheilijat       

M35 Moukari

3510    Tero Mäkelä    Nurmon Urheilijat -99       
3531    Kimmo Jutila Alavieskan Viri     
3536    Harri Harju    Kaustisen Pohjan-Veikot       

M35 Keihäs

3503    Mikko Karjalainen    Oulun Pyrintö       
3504    Toni Rahunen    Tapanilan Erä       
3507    Pekka Elomaa    Liikuttavat       
3529    Tapio Sytelä    Helsingin Kisa-Veikot       
3547    Petri Valta    Leppävirran Urheilijat       
3557    Petri Varjolampi    Turun Senioriurheilijat       

M35 Painonh.

3508    Erno Ranta    Lohjan Louhi       
3510    Tero Mäkelä    Nurmon Urheilijat -99       
3557    Petri Varjolampi    Turun Senioriurheilijat       

M40 100 m

4005    Jarmo Segerroos    Turun Senioriurheilijat       
4027    Ari Kittilä    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4036    Pasi Suutarinen Ähtärin Urheilijat      
4038    Tomi Leandersson    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4040    Timo Valle    Helsingin Kisa-Veikot       
4046    Esko-Matti Tuominen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4048    Hannu Pakarinen    Suonenjoen Vasama       
4053    Timo Nyrhinen    Ylistaron Kilpa-Veljet       
4063    Tomi Julkunen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
4071    Jari Minkovitsch    Lamminpään Korpi       
4079    Rauno Taipale    Kunto-Pirkat       
4083    Pekka Ala-Kokko    Ilmajoen Kisailijat       

M40 200 m

4003    Petri Hämäläinen    Helsingin Jyry       
4005    Jarmo Segerroos    Turun Senioriurheilijat       
4016    Kaj Sandell    IK Falken       
4020    Jouni Sorvari    Lohjan Urheilijat       
4036    Pasi Suutarinen Ähtärin Urheilijat          
4038    Tomi Leandersson    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4040    Timo Valle    Helsingin Kisa-Veikot       
4046    Esko-Matti Tuominen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4048    Hannu Pakarinen    Suonenjoen Vasama       
4053    Timo Nyrhinen    Ylistaron Kilpa-Veljet       
4079    Rauno Taipale    Kunto-Pirkat       

M40 400 m

4003    Petri Hämäläinen    Helsingin Jyry       
4005    Jarmo Segerroos    Turun Senioriurheilijat       
4016    Kaj Sandell    IK Falken       
4020    Jouni Sorvari    Lohjan Urheilijat       
4036    Pasi Suutarinen Ähtärin Urheilijat          
4040    Timo Valle    Helsingin Kisa-Veikot       
4046    Esko-Matti Tuominen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4048    Hannu Pakarinen    Suonenjoen Vasama       
4053    Timo Nyrhinen    Ylistaron Kilpa-Veljet       
4078    Harri Klemetti    Kunto-Pirkat       
4079    Rauno Taipale    Kunto-Pirkat       

M40 800 m

4031    Pasi Ruuth    Pakilan Visa       
4067    Jari Kinnunen    Riihimäen Kiista-Veikot       
4073    Juha Kanniainen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
4075    Riku Kinnunen    Porvoon Urheilijat       

M40 1500 m

4015    Esko Heinola    Nurmon Urheilijat -99       
4021    Timo Vihma    Pakilan Visa       
4024    Marko Seppä    Helsingin Jyry       
4030    Esa Katajamäki    Pakilan Visa       
4031    Pasi Ruuth    Pakilan Visa       
4066    Jari Jaakkola    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4067    Jari Kinnunen    Riihimäen Kiista-Veikot       
4073    Juha Kanniainen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
4077    Ari Paukku    Sporttiveteraanit       
4082    Jouko Mahlamäki    Lauttakylän Luja       

M40 5000 m

4009    Pasi Heinonen    Keuruun Kisailijat       
4015    Esko Heinola    Nurmon Urheilijat -99       
4021    Timo Vihma    Pakilan Visa       
4030    Esa Katajamäki    Pakilan Visa       
4039    Matti Huttunen    Helsingin Kisa-Veikot       
4066    Jari Jaakkola    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4077    Ari Paukku    Sporttiveteraanit       

M40 10 000 m

4006    Marko Turunen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4009    Pasi Heinonen    Keuruun Kisailijat       
4028    Ilkka Lötjönen    Imatran Urheilijat       
4039    Matti Huttunen    Helsingin Kisa-Veikot       
4057    Kari Kangasvieri Toholammin Urheilijat      
4059    Marko Veijalainen    Vihdin Urheiluveteraanit       
4077    Ari Paukku    Sporttiveteraanit       
4088    Jouko Jääskeläinen    Forssan Salama       

M40 3000 m ej

4011    Anders Lignell    IF Trean       
4050    Sauli Mäkelä    Hämeenlinnan Kisa       
4076    Timo Etumäki    Espoon Tapiot       

M40 110 m aj

4047    Pekka Salo    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4062    Esa Paukku    Jyväskylän Kenttäurheilijat       

M40 400 m aj

4036    Pasi Suutarinen Ähtärin Urheilijat      
4040    Timo Valle    Helsingin Kisa-Veikot       


M40 Korkeus

4011    Anders Lignell    IF Trean       
4052    Pekka Kanerva    Leppävaaran Sisu       
4056    Martin Andersson    IF Sibbo Vargarna       
4068    Markku Tuomaala Saloisten Salama      
4085    Jorma Mäkinen    Kymen Urheiluveteraanit       

M40 Seiväs

4062    Esa Paukku    Jyväskylän Kenttäurheilijat       
4068    Markku Tuomaala Saloisten Salama      
4070    Petri Laitinen    Kangasniemen Kalske       

M40 Pituus

4038    Tomi Leandersson    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4068    Markku Tuomaala Saloisten Salama     
4074    Mauno Karjalainen    Vaalan Karhu       
4084    Juha Multanen    Helsingin Kisa-Veikot       

M40 Kolmiloikka

4062    Esa Paukku    Jyväskylän Kenttäurheilijat       
4072    Arto Rautio    Himangan Urheilijat       

M40 Kuula

4001    Pauli Havukainen    Joensuun Kataja       
4007    Jari Luoto    Pyhäjoen Pauhu       
4008    Mika Parkkali    Porin Urheiluveteraanit       
4012    Juha Korri    Kokkolan Veikot       
4025    Seppo Norpila Järvenpään Palo      
4047    Pekka Salo    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

M40 Kiekko

4001    Pauli Havukainen    Joensuun Kataja       
4007    Jari Luoto    Pyhäjoen Pauhu       
4008    Mika Parkkali    Porin Urheiluveteraanit       
4019    Janne Bovellan    Iisalmen Visa       
4025    Seppo Norpila Järvenpään Palo      
4037    Veli-Lauri Konttinen    Heinäveden Yleisurheilijat       
4058    Jari Nuutinen    Keski-Uudenmaan Heittourheilij       
4060    Harri Parviainen    Keski-Uudenmaan Heittourheilij       
4068    Markku Tuomaala Saloisten Salama      
4081    Esa Kivioja    Nokian Pyry       
4085    Jorma Mäkinen    Kymen Urheiluveteraanit       

M40 Moukari

4001    Pauli Havukainen    Joensuun Kataja       
4002    Jukka Perälä    Kauhajoen Karhu       
4004    Petri Puhakainen    Espoon Tapiot       
4014    Harri Kivikko    Ylistaron Kilpa-Veljet      
4018    Petri Launonen    Oulun NMKY:n Urheilijat       
4034    Tapio Ojala    Hollolan Nasta       
4041    Timo Jutila Alavieslan Viri      
4055    Markku Hanhela    Kiimingin Urheilijat       

M40 Keihäs

4001    Pauli Havukainen    Joensuun Kataja       
4010    Ilkka Kontinaho Järvenpään Palo      
4022    Tommi Huotilainen    Parikkalan Urheilijat       
4042    Mikko Anttonen    Joensuun Kataja       
4047    Pekka Salo    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4065    Mikael Jaakkola    Turun Senioriurheilijat       
4085    Jorma Mäkinen    Kymen Urheiluveteraanit       

M40 Painonh.

4001    Pauli Havukainen    Joensuun Kataja       
4002    Jukka Perälä    Kauhajoen Karhu       
4004    Petri Puhakainen    Espoon Tapiot       
4008    Mika Parkkali    Porin Urheiluveteraanit       
4014    Harri Kivikko    Ylistaron Kilpa-Veljet      
4018    Petri Launonen    Oulun NMKY:n Urheilijat       
4034    Tapio Ojala    Hollolan Nasta       

M45 100 m

4501    Juhani Ryynänen    Juuan Urheilijat       
4508    Mauno Leskelä    Ylistaron Kilpa-Veljet       
4516    Niilo Niiranen    Helsingin Kisa-Toverit       
4517    Jari Tammi    Turun Senioriurheilijat       
4519    Pertti Sillanpää    Oulun Ikiliikkujat       
4544    Jukka Mononen    Jyväskylän Kenttäurheilijat       
4558    Reijo Erkkilä    Kangasniemen Kalske       

M45 200 m

4501    Juhani Ryynänen    Juuan Urheilijat       
4502    Jouni Laitinen    Pieksämäen Veikot       
4508    Mauno Leskelä    Ylistaron Kilpa-Veljet       
4517    Jari Tammi    Turun Senioriurheilijat       
4519    Pertti Sillanpää    Oulun Ikiliikkujat       
4544    Jukka Mononen    Jyväskylän Kenttäurheilijat       
4547    Timo Mäkelä    Kokemäen Kova-Väki       
4579    Jari Toikka    HIFK-friidrott       

M45 400 m

4501    Juhani Ryynänen    Juuan Urheilijat       
4502    Jouni Laitinen    Pieksämäen Veikot       
4504    Jouni Holopainen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4507    Jouko Kössi    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4517    Jari Tammi    Turun Senioriurheilijat       
4519    Pertti Sillanpää    Oulun Ikiliikkujat       
4521    Ari Siuvatti    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4540    Matti Skutnabb    Pakilan Visa       
4580    Rolf Winberg    HIFK-friidrott       

M45 800 m

4502    Jouni Laitinen    Pieksämäen Veikot       
4504    Jouni Holopainen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4507    Jouko Kössi    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4509    Jouni Kela    Tampereen Urheilijat -38       
4521    Ari Siuvatti    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4540    Matti Skutnabb    Pakilan Visa       
4545    Petri Bergman    Tuusulanjärven Urheilijat       
4547    Timo Mäkelä    Kokemäen Kova-Väki       

M45 1500 m

4502    Jouni Laitinen    Pieksämäen Veikot       
4507    Jouko Kössi    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4509    Jouni Kela    Tampereen Urheilijat -38       
4525    Ari Pousi    Imatran Urheilijat       
4540    Matti Skutnabb    Pakilan Visa       
4543    Eero Lettojärvi    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
4564    Reijo Niemi    Pakilan Visa       

M45 5000 m

4502    Jouni Laitinen    Pieksämäen Veikot       
4518    Hans Byggmästar    IF Drott       
4531    Pertti Pylvänäinen    Pakilan Visa       
4543    Eero Lettojärvi    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
4564    Reijo Niemi    Pakilan Visa       
4576    Peter Ståhl    IF Sibbo Vargarna       
4581    Seppo Kykkänen    Kankaanpään Urheilijat       

M45 10 000 m

4502    Jouni Laitinen    Pieksämäen Veikot       
4509    Jouni Kela    Tampereen Urheilijat -38       
4513    Kimmo Lampinen    Hölkkä-ja kuntoliikuntaseura H       
4531    Pertti Pylvänäinen    Pakilan Visa       
4542    Veijo Koskinen    Kauhajoen Karhu       
4543    Eero Lettojärvi    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
4549    Esa Malmberg    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4554    Hannu Kaskinen    Teivo Stayers       
4563    Simo Ahonen    Ruoveden Pirkat       
4581    Seppo Kykkänen    Kankaanpään Urheilijat       

M45 3000 m ej

4513    Kimmo Lampinen    Hölkkä-ja kuntoliikuntaseura H       
4547    Timo Mäkelä    Kokemäen Kova-Väki       
4548    Jouni Salojärvi    Kymen Urheiluveteraanit       

M45 110 m aj

4501    Juhani Ryynänen    Juuan Urheilijat       
4547    Timo Mäkelä    Kokemäen Kova-Väki       
4560    Jarmo Seppälä    Lamminpään Korpi       

M45 400 m aj

4501    Juhani Ryynänen    Juuan Urheilijat       
4528    Per-Henry Westerlund    Laihian Luja       
4547    Timo Mäkelä    Kokemäen Kova-Väki       
4560    Jarmo Seppälä    Lamminpään Korpi       

M45 10 000 m kävely

4520    Kauko Pekkarinen    Loimaan Voima       

M45 Korkeus

4528    Per-Henry Westerlund    Laihian Luja       
4530    Lauri Lindberg    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4546    Juha Paukamainen    Jyväskylän Kenttäurheilijat       
4551    Kari Vesterinen    Harjun Urheilijat -82       
4560    Jarmo Seppälä    Lamminpään Korpi       

M45 Seiväs

4528    Per-Henry Westerlund    Laihian Luja       
4557    Esa Haapaniemi    Kangasniemen Kalske       
4558    Reijo Erkkilä    Kangasniemen Kalske       
4565    Jukka Koivisto    Kenttäurheilijat-58       

M45 Pituus

4501    Juhani Ryynänen    Juuan Urheilijat       
4516    Niilo Niiranen    Helsingin Kisa-Toverit       
4529    Harri Yli-Huita    Laihian Luja       
4530    Lauri Lindberg    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4551    Kari Vesterinen    Harjun Urheilijat -82       
4558    Reijo Erkkilä    Kangasniemen Kalske       
4579    Jari Toikka    HIFK-friidrott       

M45 Kolmiloikka

4501    Juhani Ryynänen    Juuan Urheilijat       
4517    Jari Tammi    Turun Senioriurheilijat       
4547    Timo Mäkelä    Kokemäen Kova-Väki       
4558    Reijo Erkkilä    Kangasniemen Kalske       

M45 Kuula

4527    Juha Hietala    Raahen Vesa       
4535    Reino Korpelainen    Helsingin Kisa-Veikot       
4536    Markku Männistö    Helsingin Kisa-Veikot       
4539    Pekka Viippo    Heittolajit       
4555    Raimo Hekkala    Kiimingin Urheilijat       
4556    Timo Suomalainen    Kangasniemen Kalske       

M45 Kiekko

4527    Juha Hietala    Raahen Vesa       
4533    Hannu Rintaniemi    Nurmon Urheilijat -99       
4535    Reino Korpelainen    Helsingin Kisa-Veikot       
4555    Raimo Hekkala    Kiimingin Urheilijat       
4556    Timo Suomalainen    Kangasniemen Kalske       
4578    Ralf Högnäs    IK Falken       

M45 Moukari

4514    Arto Kokko    Kalajoen Junkkarit       
4524    Risto Katajamäki    Töysän Veto       
4532    Pekka Sinisaari    Lohjan Urheilijat       
4533    Hannu Rintaniemi    Nurmon Urheilijat -99       
4535    Reino Korpelainen    Helsingin Kisa-Veikot       
4556    Timo Suomalainen    Kangasniemen Kalske       
4559    Matti Ihalainen    Kangasniemen Kalske       
4578    Ralf Högnäs    IK Falken       

M45 Keihäs

4510    Matti Ryyti    Nivalan Urheilijat       
4526    Juha Salmela    Kenttäurheilijat-58       
4527    Juha Hietala    Raahen Vesa       
4533    Hannu Rintaniemi    Nurmon Urheilijat -99       
4556    Timo Suomalainen    Kangasniemen Kalske       

M45 Painonh.

4514    Arto Kokko    Kalajoen Junkkarit       
4532    Pekka Sinisaari    Lohjan Urheilijat       
4533    Hannu Rintaniemi    Nurmon Urheilijat -99       
4535    Reino Korpelainen    Helsingin Kisa-Veikot       
4556    Timo Suomalainen    Kangasniemen Kalske       
4578    Ralf Högnäs    IK Falken       

M50 100 m

5002    Raimo Koskela    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5017    Rauno Rantanen    Länsi-Uudenmaan Urheilijat       
5028    Onni Kolehmainen    Helsingin Poliisi-Voimailijat       
5044    Vesa Lappalainen    Helsingin Kisa-Veikot       
5062    Hannu Timonen-Nissi    Oulun Ikiliikkujat       
5066    Jorma Hietamäki    Kankaanpään Urheilijat       
5079    Markku Rautasalo    Kangasniemen Kalske       
5085    Kimmo Eerola    Kunto-Pirkat       

M50 200 m

5002    Raimo Koskela    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5027    Erkki Immonen    Porin Urheiluveteraanit       
5041    Reijo Häyrinen    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
5044    Vesa Lappalainen    Helsingin Kisa-Veikot       
5062    Hannu Timonen-Nissi    Oulun Ikiliikkujat       
5066    Jorma Hietamäki    Kankaanpään Urheilijat       
5072    Aimo Myllymäki    Espoon Tapiot       
5081    Jarmo Iivonen    Vihdin Urheiluveteraanit       
5085    Kimmo Eerola    Kunto-Pirkat       
5088    Pertti Tuomainen    Leppävirran Urheilijat       

M50 400 m

5026    Viljo Kirjavainen    Hauhon Sisu       
5027    Erkki Immonen    Porin Urheiluveteraanit       
5029    Kari Äikää    Pakilan Visa       
5030    Antti Loikkanen    Pakilan Visa       
5031    Teijo Haapaniemi    Reisjärven Pilke       
5039    Timo Virtanen    Oulun Ikiliikkujat       
5041    Reijo Häyrinen    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
5055    Veijo Jääskeläinen    Kymen Urheiluveteraanit       
5062    Hannu Timonen-Nissi    Oulun Ikiliikkujat       
5066    Jorma Hietamäki    Kankaanpään Urheilijat       
5088    Pertti Tuomainen    Leppävirran Urheilijat       
5092    Voitto Parikka    Polvijärven Vauhti       

M50 800 m

5014    Ilkka Vakkuri    Tampereen Urheilijat -38       
5021    Veijo Leiviskä    Oulun Ikiliikkujat       
5023    Kyösti Silvennoinen    Pakilan Visa       
5026    Viljo Kirjavainen    Hauhon Sisu       
5029    Kari Äikää    Pakilan Visa       
5030    Antti Loikkanen    Pakilan Visa       
5031    Teijo Haapaniemi    Reisjärven Pilke       
5055    Veijo Jääskeläinen    Kymen Urheiluveteraanit       
5058    Alpo Vornanen    Mäntylahden Veto       
5076    Jari Koskela    Kankaanpään Urheilijat       
5083    Markku Laukkanen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
5084    Toivo Tervola    Oulun NMKY:n Urheilijat       

M50 1500 m

5023    Kyösti Silvennoinen    Pakilan Visa       
5026    Viljo Kirjavainen    Hauhon Sisu       
5030    Antti Loikkanen    Pakilan Visa       
5031    Teijo Haapaniemi    Reisjärven Pilke       
5053    Jukka Kauppila    Kalajoen Junkkarit       
5076    Jari Koskela    Kankaanpään Urheilijat       
5083    Markku Laukkanen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
5084    Toivo Tervola    Oulun NMKY:n Urheilijat       
5092    Voitto Parikka    Polvijärven Vauhti       
5094    Matti Partanen    Mäntylahden Veto       

M50 5000 m

5008    Jouko Metsi    Vihdin Urheiluveteraanit       
5012    Keijo Vuorinen    Helsingin Jyry       
5016    Harri Elovaara    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5018    Markku Arpala    Kainuun Kunto-Ässät       
5036    Hannu Rahikka    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5045    Klaus Sjöblom    Helsingin Kisa-Veikot       
5049    Eino Ylä-Hallinen    Virtain Urheilijat       
5053    Jukka Kauppila    Kalajoen Junkkarit       
5076    Jari Koskela    Kankaanpään Urheilijat       
5084    Toivo Tervola    Oulun NMKY:n Urheilijat       
5088    Pertti Tuomainen    Leppävirran Urheilijat       
5093    Matti Tiilikainen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
5094    Matti Partanen    Mäntylahden Veto       

M50 10 000 m

5018    Markku Arpala    Kainuun Kunto-Ässät       
5036    Hannu Rahikka    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5040    Hannu Kauppinen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
5045    Klaus Sjöblom    Helsingin Kisa-Veikot       
5053    Jukka Kauppila    Kalajoen Junkkarit       
5065    Eero Kortetmaa    Toholammin Urheilijat       
5084    Toivo Tervola    Oulun NMKY:n Urheilijat       
5088    Pertti Tuomainen    Leppävirran Urheilijat       

M50 3000 m ej

5058    Alpo Vornanen    Mäntylahden Veto       
5088    Pertti Tuomainen    Leppävirran Urheilijat       

M50 100 m aj

5041    Reijo Häyrinen    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
5058    Alpo Vornanen    Mäntylahden Veto       
5066    Jorma Hietamäki    Kankaanpään Urheilijat       
5071    Arto Miikkulainen    Riihimäen Kisko       

M50 400 m aj

5041    Reijo Häyrinen    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
5058    Alpo Vornanen    Mäntylahden Veto       
5066    Jorma Hietamäki    Kankaanpään Urheilijat       

M50 5000 m kävely

5006    Erkki Hakkarainen    Loimaan Voima       
5032    Jari Vatanen    Joensuun Yritys       
5086    Arto Koivisto    Kunto-Pirkat       
5088    Pertti Tuomainen    Leppävirran Urheilijat       

M50 Korkeus

5066    Jorma Hietamäki    Kankaanpään Urheilijat       
5080    Olavi Roivainen    Saloisten Salama       
5087    Osmo Koivisto    Kunto-Pirkat       

M50 Seiväs

5010    Pekka Sutinen    Riihimäen Kisko       
5059    Kari Korhonen    IF Länken       
5066    Jorma Hietamäki    Kankaanpään Urheilijat       
5080    Olavi Roivainen    Saloisten Salama       

M50 Pituus

5041    Reijo Häyrinen    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
5066    Jorma Hietamäki    Kankaanpään Urheilijat       
5071    Arto Miikkulainen    Riihimäen Kisko       
5082    Jouko Nikula    IF Femman       

M50 Kolmiloikka

5004    Arno De Cloux    Tampereen Urheilijat -38       
5041    Reijo Häyrinen    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
5071    Arto Miikkulainen    Riihimäen Kisko       

M50 Kuula

5003    Hannu Luomanen    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
5035    Arto Kemppainen    Toijalan Vauhti       
5051    Heikki Hietamäki    Ruokolahden Raju       
5052    Asko Juntunen    Juuan Urheilijat       
5067    Eino Lindholm    Kenttäurheilijat-58       
5070    Raino Pyykönen    Kainuun Kunto-Ässät       
5078    Veini Holopainen    Kangasniemen Kalske       
5091    Lauri Vitikka Rovaniemen Lappi      

M50 Kiekko

5003    Hannu Luomanen    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
5009    Tapio Aaltonen    Vaalan Karhu       
5037    Teuvo Snicker    Sporttiveteraanit       
5047    Ahti Honkonen    Joensuun Kataja       
5050    Leif Enberg    Vasa Idrottsällskap       
5052    Asko Juntunen    Juuan Urheilijat       
5054    Erkki Tanttu    Kunto-Pirkat       
5067    Eino Lindholm    Kenttäurheilijat-58       
5077    Timo Erkkilä    Kiimingin Urheilijat       
5078    Veini Holopainen    Kangasniemen Kalske       
5091    Lauri Vitikka Rovaniemen Lappi      

M50 Moukari

5001    Erkki Saarinen Hollolan Nasta      
5005    Harri Hermo    Porin Urheiluveteraanit       
5033    Risto Sormunen    Syväniemen Nousu       
5056    Keijo Häkkinen    Jyväskylän Kenttäurheilijat       
5089    Kari Markkanen    Leppävirran Urheilijat       

M50 Keihäs

5013    Jukka Vuorio    Janakkalan Jana       
5015    Ilkka Sadinmäki    Janakkalan Jana       
5024    Aulis Sillanpää    Suomen Veteraaniurheiluliitto       
5034    Sauli Saunamäki    Toijalan Vauhti       
5035    Arto Kemppainen    Toijalan Vauhti       
5051    Heikki Hietamäki    Ruokolahden Raju       
5078    Veini Holopainen    Kangasniemen Kalske       
5079    Markku Rautasalo    Kangasniemen Kalske       
5091    Lauri Vitikka Rovaniemen Lappi      

M50 Painonh.

5001    Erkki Saarinen Hollolan Nasta      
5005    Harri Hermo    Porin Urheiluveteraanit       
5022    Tuomo Jantunen    Nurmon Urheilijat -99       
5033    Risto Sormunen    Syväniemen Nousu       
5078    Veini Holopainen    Kangasniemen Kalske       
5089    Kari Markkanen    Leppävirran Urheilijat       

M55 100 m

5502    Jarmo Lipasti    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5509    Seppo Sovio    Hämeenlinnan Tarmo       
5513    Mauri Lyytikäinen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
5537    Risto Laihorinne    Vähänkyrön Viesti       
5539    Esko Huttunen    Lappeenrannan Urheilu-Miehet       
5548    Hannu Kortesluoma    Kankaanpään Urheilijat       
5549    Heikki Pouhula    Ylistaron Kilpa-Veljet       
5557    Tapio Pitkänen    Sporttiveteraanit       
5561    Veli-Markku Kauhajärvi    Helsingin Kisa-Veikot       
5564    Jorma Kilkki    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5567    Pekka Kallioniemi    Kunto-Pirkat       

M55 200 m

5502    Jarmo Lipasti    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5504    Pauli Ollila    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5507    Martti Kokki    Espoon Tapiot       
5509    Seppo Sovio    Hämeenlinnan Tarmo       
5513    Mauri Lyytikäinen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
5537    Risto Laihorinne    Vähänkyrön Viesti       
5539    Esko Huttunen    Lappeenrannan Urheilu-Miehet       
5548    Hannu Kortesluoma    Kankaanpään Urheilijat       
5561    Veli-Markku Kauhajärvi    Helsingin Kisa-Veikot       
5565    Esko Ahonen    Kunto-Pirkat       
5567    Pekka Kallioniemi    Kunto-Pirkat       
5577    Erkki Intovuori    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

M55 400 m

5504    Pauli Ollila    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5513    Mauri Lyytikäinen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
5527    Teuvo Turunen    Juuan Urheilijat       
5535    Antti Aaltonen    Kymen Urheiluveteraanit       
5539    Esko Huttunen    Lappeenrannan Urheilu-Miehet       
5540    Raimo Vauhkonen    Lappeenrannan Urheilu-Miehet       
5561    Veli-Markku Kauhajärvi    Helsingin Kisa-Veikot       
5572    Risto Torvinen    Kunto-Pirkat       
5577    Erkki Intovuori    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

M55 800 m

5504    Pauli Ollila    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5523    Hannu Perkiö    Kurikan Ryhti       
5527    Teuvo Turunen    Juuan Urheilijat       
5535    Antti Aaltonen    Kymen Urheiluveteraanit       
5540    Raimo Vauhkonen    Lappeenrannan Urheilu-Miehet       
5543    Teuvo Kinnunen    Harjun Urheilijat -82       
5560    Visa Turunen    Sporttiveteraanit       
5572    Risto Torvinen    Kunto-Pirkat       
5575    Ari Ovaska    Kunto-Pirkat       
5577    Erkki Intovuori    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

M55 1500 m

5523    Hannu Perkiö    Kurikan Ryhti       
5527    Teuvo Turunen    Juuan Urheilijat       
5532    Toivo Repo    Mäntylahden Veto       
5534    Kauko Kuningas    Kymen Urheiluveteraanit       
5536    Ismo Nieminen    Kymen Urheiluveteraanit       
5540    Raimo Vauhkonen    Lappeenrannan Urheilu-Miehet       
5543    Teuvo Kinnunen    Harjun Urheilijat -82       
5558    Markku Pääkkö    Sporttiveteraanit       
5559    Paavo Tomminen    Sporttiveteraanit       
5560    Visa Turunen    Sporttiveteraanit       
5572    Risto Torvinen    Kunto-Pirkat       
5575    Ari Ovaska    Kunto-Pirkat       

M55 5000 m

5519    Esko Tynkkynen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5532    Toivo Repo    Mäntylahden Veto       
5534    Kauko Kuningas    Kymen Urheiluveteraanit       
5547    Reino Penttinen    Kankaanpään Urheilijat       
5556    Taisto Lehtinen    Sporttiveteraanit       
5572    Risto Torvinen    Kunto-Pirkat       
5574    Jorma Ojen    Kunto-Pirkat       

M55 10 000 m

5519    Esko Tynkkynen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5534    Kauko Kuningas    Kymen Urheiluveteraanit       
5547    Reino Penttinen    Kankaanpään Urheilijat       
5556    Taisto Lehtinen    Sporttiveteraanit       
5572    Risto Torvinen    Kunto-Pirkat       
5574    Jorma Ojen    Kunto-Pirkat       

M55 3000 m ej

5524    Pentti Sokero    Ruokolahden Raju       
5532    Toivo Repo    Mäntylahden Veto       
5560    Visa Turunen    Sporttiveteraanit       

M55 100 m aj

5502    Jarmo Lipasti    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5524    Pentti Sokero    Ruokolahden Raju       
5535    Antti Aaltonen    Kymen Urheiluveteraanit       
5561    Veli-Markku Kauhajärvi    Helsingin Kisa-Veikot       
5568    Kalevi Kytölä    Kunto-Pirkat       
5569    Tapani Leppälä    Kunto-Pirkat       

M55 400 m aj

5524    Pentti Sokero    Ruokolahden Raju       
5531    Antti Mero    Jyväskylän Kenttäurheilijat       
5535    Antti Aaltonen    Kymen Urheiluveteraanit       
5568    Kalevi Kytölä    Kunto-Pirkat       
5569    Tapani Leppälä    Kunto-Pirkat       

M55 5000 m kävely

5511    Asko Turkki    Kyröskosken Ponsi       
5524    Pentti Sokero    Ruokolahden Raju       
5528    Erkki Hiltunen    Orimattilan Toive       

M55 Korkeus

5502    Jarmo Lipasti    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5518    Reijo Sundell    Vihdin Urheiluveteraanit       
5524    Pentti Sokero    Ruokolahden Raju       
5561    Veli-Markku Kauhajärvi    Helsingin Kisa-Veikot       
5566    Timo Jumisko    Kunto-Pirkat       
5568    Kalevi Kytölä    Kunto-Pirkat       
5569    Tapani Leppälä    Kunto-Pirkat       

M55 Seiväs

5502    Jarmo Lipasti    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5544    Jukka Järvenpää    Harjun Urheilijat -82       
5568    Kalevi Kytölä    Kunto-Pirkat       
5569    Tapani Leppälä    Kunto-Pirkat       
5571    Seppo Taivassalo    Kunto-Pirkat       
5573    Lauri Vuohelainen    Kunto-Pirkat       

M55 Pituus

5502    Jarmo Lipasti    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5549    Heikki Pouhula    Ylistaron Kilpa-Veljet       
5555    Pekka Koivisto    Sporttiveteraanit       
5557    Tapio Pitkänen    Sporttiveteraanit       
5561    Veli-Markku Kauhajärvi    Helsingin Kisa-Veikot       
5568    Kalevi Kytölä    Kunto-Pirkat       
5569    Tapani Leppälä    Kunto-Pirkat       

M55 Kolmiloikka

5524    Pentti Sokero    Ruokolahden Raju       
5544    Jukka Järvenpää    Harjun Urheilijat -82       
5555    Pekka Koivisto    Sporttiveteraanit       
5557    Tapio Pitkänen    Sporttiveteraanit       
5568    Kalevi Kytölä    Kunto-Pirkat       

M55 Kuula

5503    Rauno Möttönen    Turun Senioriurheilijat       
5506    Antti Lehti    Forssan Salama       
5510    Veikko Hyvärinen    Oulaisten Huima       
5526    Matti Kasari    Jalasjärven Jalas       
5533    Seppo Virtanen    Tuusulanjärven Urheilijat       
5548    Hannu Kortesluoma    Kankaanpään Urheilijat       
5554    Tapio Kortesluoma    Ikaalisten Urheilijat       

M55 Kiekko

5501    Reijo Viitakoski    Kauhajoen Karhu       
5503    Rauno Möttönen    Turun Senioriurheilijat       
5505    Heikki Myllykangas    Kyröskosken Ponsi       
5521    Reino Ala-Salmi    Kuortaneen Kunto       
5525    Dick Karlsson    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5526    Matti Kasari    Jalasjärven Jalas       
5570    Kari Leppänen    Kunto-Pirkat       

M55 Moukari

5503    Rauno Möttönen    Turun Senioriurheilijat       
5512    Simo Ekholm    Forssan Alku       
5514    Sauli Nikkanen    Nokian Pyry       
5517    Tapani Haukka    Suolahden Urho       
5530    Esko Talvinen    Hollolan Nasta       

M55 Keihäs

5503    Rauno Möttönen    Turun Senioriurheilijat       
5520    Hannu Kemppinen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5548    Hannu Kortesluoma    Kankaanpään Urheilijat       
5565    Esko Ahonen    Kunto-Pirkat       
5570    Kari Leppänen    Kunto-Pirkat       
5571    Seppo Taivassalo    Kunto-Pirkat       

M55 Painonh.

5501    Reijo Viitakoski    Kauhajoen Karhu       
5503    Rauno Möttönen    Turun Senioriurheilijat       
5505    Heikki Myllykangas    Kyröskosken Ponsi       
5514    Sauli Nikkanen    Nokian Pyry       
5517    Tapani Haukka    Suolahden Urho       
5530    Esko Talvinen    Hollolan Nasta       

M60 100 m

6005    Matti Pohjosenperä    Oulun Ikiliikkujat       
6006    Pentti Hänninen    Oulun Ikiliikkujat       
6014    Kari-Pekka Huomo    Pakilan Visa       
6036    Vesa Mäki    Länsi-Uudenmaan Urheilijat       
6046    Toivo Hietanen    Senioritiimi       
6047    Pentti Karppinen    Senioritiimi       
6071    Juhani Lumpus    Oulun Ikiliikkujat       
6077    Veikko Rantala    Sporttiveteraanit       

M60 200 m

6005    Matti Pohjosenperä    Oulun Ikiliikkujat       
6006    Pentti Hänninen    Oulun Ikiliikkujat       
6014    Kari-Pekka Huomo    Pakilan Visa       
6045    Timo Havu    Senioritiimi       
6046    Toivo Hietanen    Senioritiimi       
6047    Pentti Karppinen    Senioritiimi       
6071    Juhani Lumpus    Oulun Ikiliikkujat       
6093    Veikko Pietilä    Leppäkosken Voima       

M60 400 m

6005    Matti Pohjosenperä    Oulun Ikiliikkujat       
6006    Pentti Hänninen    Oulun Ikiliikkujat       
6025    Kalevi Alatalo    Raahen Sporttiveteraanit       
6045    Timo Havu    Senioritiimi       
6071    Juhani Lumpus    Oulun Ikiliikkujat       

M60 800 m

6025    Kalevi Alatalo    Raahen Sporttiveteraanit       
6030    Markku Veijalainen    Varkauden Kenttä-Veikot       
6032    Aarno Salonen    Sporttiveteraanit       
6038    Aimo Lehtiniemi Kurikan Ryhti      
6056    Veikko Karjalainen    Oulun Ikiliikkujat       
6067    Vesa Korpimäki    Kankaanpään Urheilijat       
6068    Pekka Vähäsarja    Oulun Ikiliikkujat       
6073    Kalevi Seger    Lohjan Louhi       
6094    Mauno Väätäinen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       

M60 1500 m

6025    Kalevi Alatalo    Raahen Sporttiveteraanit       
6030    Markku Veijalainen    Varkauden Kenttä-Veikot       
6032    Aarno Salonen    Sporttiveteraanit       
6038    Aimo Lehtiniemi Kurikan Ryhti      
6067    Vesa Korpimäki    Kankaanpään Urheilijat       
6068    Pekka Vähäsarja    Oulun Ikiliikkujat       
6073    Kalevi Seger    Lohjan Louhi       
6078    Martti Luostarinen    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
6094    Mauno Väätäinen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       

M60 5000 m

6008    Raimo Törmä    Kurikan Ryhti       
6064    Kari Tölkkö    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6066    Anssi Joutsenlahti    Kankaanpään Urheilijat       
6069    Heikki Hyvärinen    Oulun Ikiliikkujat       
6076    Reijo Montonen    Sporttiveteraanit       
6078    Martti Luostarinen    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       

M60 10 000 m

6008    Raimo Törmä    Kurikan Ryhti       
6032    Aarno Salonen    Sporttiveteraanit       
6048    Pekka Puukkoniemi    Virtain Urheilijat       
6051    Lauri Ollitervo    Vihdin Urheiluveteraanit       
6064    Kari Tölkkö    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6066    Anssi Joutsenlahti    Kankaanpään Urheilijat       
6074    Esa Sillanpää    Hölkkä-ja kuntoliikuntaseura H       

M60 2000 m ej

6008    Raimo Törmä    Kurikan Ryhti       
6011    Åke Tarvos    IF Pedersöre-Pojkarna       
6038    Aimo Lehtiniemi Kurikan Ryhti      
6051    Lauri Ollitervo    Vihdin Urheiluveteraanit       
6052    Eero Ronkainen    Sonkajärven Pahka       

M60 100 m aj

6037    Jaakko Metsälehto    Rovaniemen Lappi       
6053    Harri Suominen    Muuramen Yritys       
6060    Lauri Laakso    Jyväskylän Toverit       
6092    Raimo Alavahtola    Alatornion Pirkat       

M60 300 m aj

6037    Jaakko Metsälehto    Rovaniemen Lappi       
6053    Harri Suominen    Muuramen Yritys       
6060    Lauri Laakso    Jyväskylän Toverit       
6090    Raimo Kilpeläinen    Leppävirran Urheilijat       

M60 5000 m kävely

6010    Bo-Erik Isakas    IF Pedersöre-Pojkarna       
6011    Åke Tarvos    IF Pedersöre-Pojkarna       
6041    Seppo Karttunen Vihannin Urheilijat      
6087    Heikki Lahtinen    Kunto-Pirkat       

M60 Korkeus

6015    Matti Kumpulainen    Iisalmen Visa       
6037    Jaakko Metsälehto    Rovaniemen Lappi       
6053    Harri Suominen    Muuramen Yritys       
6081    Ilkka Olkkonen    Korson Kaiku       
6097    Ensio Jokinen    Hämeenlinnan Tarmo       

M60 Seiväs

6002    Juha Kokko    Espoon Tapiot       
6016    Pertti Mustajoki    Helsingin Kisa-Veikot       
6020    Veikko Mäkelä    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6037    Jaakko Metsälehto    Rovaniemen Lappi       
6054    Eero Väyrynen    Kajaanin Kipinä       
6065    Esko Oikkonen    Espoon Tapiot       
6079    Arimo Bäckman    Veikkolan Veikot       
6088    Reijo Murto    Kunto-Pirkat       
6097    Ensio Jokinen    Hämeenlinnan Tarmo       

M60 Pituus

6015    Matti Kumpulainen    Iisalmen Visa       
6036    Vesa Mäki    Länsi-Uudenmaan Urheilijat       
6037    Jaakko Metsälehto    Rovaniemen Lappi       
6046    Toivo Hietanen    Senioritiimi       
6054    Eero Väyrynen    Kajaanin Kipinä       
6093    Veikko Pietilä    Leppäkosken Voima       

M60 Kolmiloikka

6034    Lauri Järvinen    Kristiinan Urheilijat       
6061    Heimo Klaukka    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6092    Raimo Alavahtola    Alatornion Pirkat       

M60 Kuula

6013    Ilmo Törmä    Karvian Kiri       
6017    Juha Kalliola    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
6028    Kari Vahti    Porin Urheiluveteraanit       
6043    Karl-Göran Löfgren    IF Drott       
6072    Reijo Lammi    Lappajärven Veikot       
6080    Matti Jouppila    Seinäjoen Urheilijat       
6082    Kari Simonen    Helsingin Tarmo       
6091    Ilpo Pajari    Alatornion Pirkat       
6096    Tapani Ruotanen Helsingin Jyry      

M60 Kiekko

6009    Toivo Aalto    Porin Urheiluveteraanit       
6015    Matti Kumpulainen    Iisalmen Visa       
6018    Heikki Nevanoja    Haapaveden Urheilijat       
6028    Kari Vahti    Porin Urheiluveteraanit       
6035    Aarno Pakarinen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6042    Timo Korpi-Kokko    Jalasjärven Jalas       
6053    Harri Suominen    Muuramen Yritys       
6057    Seppo Hjelm    Lohjan Louhi       
6082    Kari Simonen    Helsingin Tarmo       
6086    Reima Mäki-Äijälä    Kauhajoen Karhu       
6090    Raimo Kilpeläinen    Leppävirran Urheilijat       

M60 Moukari

6001    Tapio Reponen    Turun Senioriurheilijat       
6009    Toivo Aalto    Porin Urheiluveteraanit       
6023    Heikki Eerola    Alavuden Urheilijat       
6024    Eino Liukkonen    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
6029    Antti Örn    Forssan Alku       
6055    Lauri Montonen    Äänekosken Urheilijat       
6057    Seppo Hjelm    Lohjan Louhi       
6086    Reima Mäki-Äijälä    Kauhajoen Karhu       
6089    Hannu Rantamaa    Kunto-Pirkat       
6090    Raimo Kilpeläinen    Leppävirran Urheilijat       
6095    Timo Kopakkala    Kiimingin Urheilijat       

M60 Keihäs

6003    Kauko Tuisku    Porvoon Urheilijat       
6007    Ismo Rastas    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6012    Esa Kiuru    Hartolan Voima       
6019    Seppo Lehtovuori    Kunto-Pirkat       
6021    Erkki Porri    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
6022    Taisto Lehti    Kosken Kaiku       
6035    Aarno Pakarinen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6046    Toivo Hietanen    Senioritiimi       
6050    Pentti Hietamäki    Ruokolahden Raju       
6072    Reijo Lammi    Lappajärven Veikot       

M60 Painonh.

6001    Tapio Reponen    Turun Senioriurheilijat       
6009    Toivo Aalto    Porin Urheiluveteraanit       
6017    Juha Kalliola    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
6023    Heikki Eerola    Alavuden Urheilijat       
6024    Eino Liukkonen    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
6029    Antti Örn    Forssan Alku       
6042    Timo Korpi-Kokko    Jalasjärven Jalas       
6055    Lauri Montonen    Äänekosken Urheilijat       
6057    Seppo Hjelm    Lohjan Louhi       
6086    Reima Mäki-Äijälä    Kauhajoen Karhu       
6089    Hannu Rantamaa    Kunto-Pirkat       

M65 100 m

6506    Jorma Ehrström    IF Drott Pietarsaari       
6507    Pär Granbacka    IF Drott Pietarsaari       
6516    Jarmo Peltokangas    Oulun Ikiliikkujat       
6524    Osmo Ermiö    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6527    Pekka Kärnä    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
6530    Jorma Manninen    Mikkelin Kilpa-Veikot       
6535    Sakari Hallia    Oulun Ikiliikkujat       
6554    Aimo Mikkola    Karvian Kiri       
6555    Raimo Pätäri    Kymen Urheiluveteraanit       
6558    Martti Jaatinen    Sporttiveteraanit       
6576    Jorma Nieminen    Porin Urheiluveteraanit       
6588    Paavo Närvänen    Kunto-Pirkat       

M65 200 m

6506    Jorma Ehrström    IF Drott Pietarsaari       
6507    Pär Granbacka    IF Drott Pietarsaari       
6516    Jarmo Peltokangas    Oulun Ikiliikkujat       
6524    Osmo Ermiö    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6527    Pekka Kärnä    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
6530    Jorma Manninen    Mikkelin Kilpa-Veikot       
6535    Sakari Hallia    Oulun Ikiliikkujat       
6554    Aimo Mikkola    Karvian Kiri       
6555    Raimo Pätäri    Kymen Urheiluveteraanit       
6576    Jorma Nieminen    Porin Urheiluveteraanit       
6588    Paavo Närvänen    Kunto-Pirkat       

M65 400 m

6524    Osmo Ermiö    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6530    Jorma Manninen    Mikkelin Kilpa-Veikot       
6535    Sakari Hallia    Oulun Ikiliikkujat       
6539    Seppo Tervola    Oulun Ikiliikkujat       
6547    Timo Similä    Oulun Ikiliikkujat       
6552    Martti Lehtimaa    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6554    Aimo Mikkola    Karvian Kiri       
6555    Raimo Pätäri    Kymen Urheiluveteraanit       
6567    Paavo Kinnunen    Harjun Urheilijat -82       
6588    Paavo Närvänen    Kunto-Pirkat       

M65 800 m

6502    Jaakko Heikkinen    Kuusamon Erä-Veikot       
6528    Heikki Salo    Lauttakylän Luja       
6547    Timo Similä    Oulun Ikiliikkujat       
6549    Jorma Hirvonen    Juuan Urheilijat       
6556    Tauno Iso-Tryykari    Rauman Urheilijat       
6557    Harri Friman    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6567    Paavo Kinnunen    Harjun Urheilijat -82       
6568    Risto Räty    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6571    Esko Rouhiainen    Jyväskylän Kenttäurheilijat       
6587    Kauko Höysniemi    Kunto-Pirkat       

M65 1500 m

6502    Jaakko Heikkinen    Kuusamon Erä-Veikot       
6504    Jouko Heimala    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6520    Jorma Vesimäki Hölkkä- ja kuntoliikuntaseura H  
6528    Heikki Salo    Lauttakylän Luja       
6549    Jorma Hirvonen    Juuan Urheilijat       
6557    Harri Friman    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6568    Risto Räty    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6580    Viljo Komulainen    Sporttiveteraanit       
6587    Kauko Höysniemi    Kunto-Pirkat       
6591    Einari Vainikka    Kunto-Pirkat       

M65 5000 m

6520    Jorma Vesimäki Hölkkä- ja kuntoliikuntaseura H  
6580    Viljo Komulainen    Sporttiveteraanit       
6591    Einari Vainikka    Kunto-Pirkat       

M65 10 000 m

6580    Viljo Komulainen    Sporttiveteraanit       
6591    Einari Vainikka    Kunto-Pirkat       

M65 2000 m ej

6502    Jaakko Heikkinen    Kuusamon Erä-Veikot       
6536    Taisto Kosonen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6590    Risto Sänkiaho    Kunto-Pirkat       

M65 100 m aj

6503    Jouni Tenhu    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
6538    Mauri Lehtonen    Laihian Luja       
6545    Kyösti Poutiainen    Helsingin Kisa-Veikot       
6551    Aarne Haapala    Laihian Luja       
6589    Jorma Pirinen    Kunto-Pirkat       


M65 5000 m kävely

6509    Heimo Hirvonen    Polvijärven Urheilijat       
6564    Raimo Vuorenmaa    Harjun Urheilijat -82       
6565    Reijo Kontio    Harjun Urheilijat -82       
6566    Unto Aaltonen    Harjun Urheilijat -82       
6569    Martti Ruuskanen    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
6593    Jorma Kalliokoski    Lapuan Virkiä       

M65 Korkeus

6503    Jouni Tenhu    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
6517    Kunto Viiru    Kajaanin Kipinä       
6525    Henry Willstedt    Karis Idrottsklubb       
6545    Kyösti Poutiainen    Helsingin Kisa-Veikot       
6551    Aarne Haapala    Laihian Luja       
6578    Raimo Jantunen    Sporttiveteraanit       
6585    Antti Hautamäki    Kunto-Pirkat       
6594    Into Turvanen    Helsingin Kisa-Veikot       

M65 Seiväs

6508    Auvo Pehkoranta    Raahen Vesa       
6538    Mauri Lehtonen    Laihian Luja       
6545    Kyösti Poutiainen    Helsingin Kisa-Veikot       
6551    Aarne Haapala    Laihian Luja       
6586    Jaakko Hoppu    Kunto-Pirkat       
6589    Jorma Pirinen    Kunto-Pirkat       

M65 Pituus

6503    Jouni Tenhu    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
6532    Stig Bäcklund    Isnäs Start       
6535    Sakari Hallia    Oulun Ikiliikkujat       
6540    Ilmo Saanto    Suomen Veteraaniurheiluliitto       
6541    Oskari Haikonen    Suomen Veteraaniurheiluliitto       
6574    Taisto Turkki    Helsingin Tarmo       
6575    Urpo Reiman    Porvoon Urheilijat       
6581    Veikko Pihlainen    Sporttiveteraanit       
6589    Jorma Pirinen    Kunto-Pirkat       

M65 Kolmiloikka

6527    Pekka Kärnä    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
6532    Stig Bäcklund    Isnäs Start       
6538    Mauri Lehtonen    Laihian Luja       
6540    Ilmo Saanto    Suomen Veteraaniurheiluliitto       
6545    Kyösti Poutiainen    Helsingin Kisa-Veikot       
6577    Olavi Horn    Sporttiveteraanit       
6579    Pertti Järvinen    Sporttiveteraanit       
6581    Veikko Pihlainen    Sporttiveteraanit       
6589    Jorma Pirinen    Kunto-Pirkat       

M65 Kuula

6503    Jouni Tenhu    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
6505    Tatu Ruotsalainen    Pulkkilan Ponsi       
6512    Antti Kiviniemi    Jalasjärven Jalas       
6522    Taisto Hyvärinen    Porin Urheiluveteraanit       
6526    Usko Jokinen    Oriveden Ponnistus       
6529    Olavi Koivukangas    Turun Senioriurheilijat       
6533    Paavo Lehtinen    Oriveden Ponnistus       
6534    Heikki Yli-Erkkilä    Vihdin Urheiluveteraanit       
6538    Mauri Lehtonen    Laihian Luja       
6548    Erkki Malmnäs    Heittolajit       
6550    Seppo Ruotsalainen    Leppävaaran Sisu       
6595    Toivo Lehtinen    Oriveden Ponnistus       

M65 Kiekko

6503    Jouni Tenhu    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
6505    Tatu Ruotsalainen    Pulkkilan Ponsi       
6510    Juhani Tuomola    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6511    Olavi Siekkinen    Vaajakosken Terä       
6512    Antti Kiviniemi    Jalasjärven Jalas       
6513    Teuvo Huotilainen    Parikkalan Urheilijat       
6515    Erkki Lämsä    Pielaveden Alku       
6529    Olavi Koivukangas    Turun Senioriurheilijat       
6531    Pentti Sangi    Sporttiveteraanit       
6542    Tauno Tukkinen    Lohjan Urheilijat       
6544    Tapio Norrena    Hyvinkään Seudun Veteraaniurhe       
6546    Keijo Pesu    Virtain Urheilijat       
6558    Martti Jaatinen    Sporttiveteraanit       
6577    Olavi Horn    Sporttiveteraanit       
6594    Into Turvanen    Helsingin Kisa-Veikot       

M65 Moukari

6521    Soini Pakarinen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6523    Esko Palviainen    Iisalmen Visa       
6529    Olavi Koivukangas    Turun Senioriurheilijat       
6543    Heikki Virolainen    Lohjan Urheilijat       

M65 Keihäs

6501    Kalevi Honkanen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
6503    Jouni Tenhu    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
6513    Teuvo Huotilainen    Parikkalan Urheilijat       
6529    Olavi Koivukangas    Turun Senioriurheilijat       
6574    Taisto Turkki    Helsingin Tarmo       

M65 Painonh.

6521    Soini Pakarinen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6523    Esko Palviainen    Iisalmen Visa       
6529    Olavi Koivukangas    Turun Senioriurheilijat       
6543    Heikki Virolainen    Lohjan Urheilijat       
6578    Raimo Jantunen    Sporttiveteraanit       

M70 100 m

7013    Urpo Mikkonen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
7019    Mikko Saarinen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7023    Pentti Rantanen    Sporttiveteraanit       
7032    Matti Korpi    Kymen Urheiluveteraanit       
7053    Kauno Anttila    Sporttiveteraanit       
7062    Osmo Saarni    Sporttiveteraanit       
7064    Heikki Tuomi    Sporttiveteraanit       
7071    Matti Jokela    Kunto-Pirkat       

M70 200 m

7013    Urpo Mikkonen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
7014    Jaakko Lastumäki    Oulun Ikiliikkujat       
7019    Mikko Saarinen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7029    Aarne Sakkara    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7053    Kauno Anttila    Sporttiveteraanit       
7055    Antti Kanerva    Sporttiveteraanit       
7062    Osmo Saarni    Sporttiveteraanit       
7064    Heikki Tuomi    Sporttiveteraanit       

M70 400 m

7002    Pauli Ahokas    IF Sibbo Vargarna       
7013    Urpo Mikkonen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
7029    Aarne Sakkara    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7053    Kauno Anttila    Sporttiveteraanit       
7059    Jaakko Levänen    Sporttiveteraanit       
7060    Väinö Mikkola    Sporttiveteraanit       

M70 800 m

7002    Pauli Ahokas    IF Sibbo Vargarna       
7041    Kauno Kangasvieri    Toholammin Urheilijat       
7056    Sulo Kiirla    Sporttiveteraanit       
7065    Raimo Vaahisto    Sporttiveteraanit       
7066    Eero Wastimo    Sporttiveteraanit       
7077    Viljo Vesanen    Harjun Urheilijat -82       

M70 1500 m

7002    Pauli Ahokas    IF Sibbo Vargarna       
7026    Niilo Savolainen    Lohjan Urheilijat       
7041    Kauno Kangasvieri    Toholammin Urheilijat       
7056    Sulo Kiirla    Sporttiveteraanit       
7077    Viljo Vesanen    Harjun Urheilijat -82       

M70 5000 m

7026    Niilo Savolainen    Lohjan Urheilijat       
7065    Raimo Vaahisto    Sporttiveteraanit       
7073    Kaarlo Pasanen    Kunto-Pirkat       
7077    Viljo Vesanen    Harjun Urheilijat -82       

M70 10 000 m

7017    Erkki Järvensivu    Hämeenlinnan Tarmo       
7026    Niilo Savolainen    Lohjan Urheilijat       
7041    Kauno Kangasvieri    Toholammin Urheilijat       
7042    Raino Kiander    Jääsken Kirijät       
7065    Raimo Vaahisto    Sporttiveteraanit       
7073    Kaarlo Pasanen    Kunto-Pirkat       
7077    Viljo Vesanen    Harjun Urheilijat -82       

M70 2000 m ej

7060    Väinö Mikkola    Sporttiveteraanit       

M70 80 m aj

7011    Lauri Kärkäs    Hämeenlinnan Tarmo       
7032    Matti Korpi    Kymen Urheiluveteraanit       
7037    Veikko Tolvanen    Kuusankosken Kisa       
7049    Erkki Mannström    Äänekosken Huima       
7067    Ahti Vilpas    Sporttiveteraanit       
7072    Paulus Makkonen    Kunto-Pirkat       

M70 300 m aj

7019    Mikko Saarinen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7032    Matti Korpi    Kymen Urheiluveteraanit       
7038    Olavi Lintunen    Harjun Urheilijat -82       
7067    Ahti Vilpas    Sporttiveteraanit       

M70 5000 m kävely

7001    Jukka Heininen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7004    Jussi Mäenpää    Hölkkä-ja kuntoliikuntaseura H       
7016    Toivo Kukkonen    Vihdin Urheiluveteraanit       
7034    Kauko Wira    Sporttiveteraanit       
7039    Pentti Hytönen    Harjun Urheilijat -82       
7040    Paavo Sorri    Harjun Urheilijat -82       
7070    Vilppu Aaltonen    Kunto-Pirkat       
7079    Tapio Ollikainen    Soinin Sisu       

M70 Korkeus

7012    Erkki Yli-Malmi    Hämeenlinnan Tarmo       
7045    Reino Kataja    Teuvan Tuisku       
7072    Paulus Makkonen    Kunto-Pirkat       

M70 Seiväs

7011    Lauri Kärkäs    Hämeenlinnan Tarmo       
7038    Olavi Lintunen    Harjun Urheilijat -82       
7071    Matti Jokela    Kunto-Pirkat       
7072    Paulus Makkonen    Kunto-Pirkat       

M70 Pituus

7032    Matti Korpi    Kymen Urheiluveteraanit       
7044    Aulis Suominen    Siikaisten Sisu       
7047    Timo Junttila    Lapin Sudet       
7053    Kauno Anttila    Sporttiveteraanit       
7054    Olavi Hyytiälä    Sporttiveteraanit       
7055    Antti Kanerva    Sporttiveteraanit       

M70 Kolmiloikka

7045    Reino Kataja    Teuvan Tuisku       
7047    Timo Junttila    Lapin Sudet       
7049    Erkki Mannström    Äänekosken Huima       
7076    Ermo Kalevo    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

M70 Kuula

7008    Kaarle Tuovinen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
7018    Pertti Salminen    Uuraisten Urheilijat       
7021    Reino Laine    Rovaniemen Lappi       
7028    Paavo Palokangas    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7033    Pekka Korpi    Kymen Urheiluveteraanit       
7035    Rauno Alanen    Kunto-Pirkat       
7058    Raimo Lehmusvainio    Sporttiveteraanit       
7060    Väinö Mikkola    Sporttiveteraanit       
7061    Erkki Saarinen    Sporttiveteraanit       
7063    Kalevi Tiikkaja    Sporttiveteraanit       
7072    Paulus Makkonen    Kunto-Pirkat       

M70 Kiekko

7006    Veikko Ryyti    Haapaveden Urheilijat       
7008    Kaarle Tuovinen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
7018    Pertti Salminen    Uuraisten Urheilijat       
7021    Reino Laine    Rovaniemen Lappi       
7049    Erkki Mannström    Äänekosken Huima       
7058    Raimo Lehmusvainio    Sporttiveteraanit       
7061    Erkki Saarinen    Sporttiveteraanit       
7063    Kalevi Tiikkaja    Sporttiveteraanit       
7069    Tarmo Laine    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7072    Paulus Makkonen    Kunto-Pirkat       
7075    Aki Itkonen    Leppävirran Urheilijat       

M70 Moukari

7015    Väinö Isosaari    Ylistaron Kilpa-Veljet       
7020    Mauri Lindroos    Porin Urheiluveteraanit       
7031    Matti Rehula    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
7046    Ilmari Tuomela    Teuvan Tuisku       
7048    Raimo Leino    Forssan Salama       
7057    Reino Kinnunen    Sporttiveteraanit       
7074    Martti Rouvinen    Kunto-Pirkat       

M70 Keihäs

7003    Mauri Piironen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7005    Paavo Niemelä    Kuusamon Erä-Veikot       
7010    Harry Urpinen    Kenttäurheilijat-58       
7049    Erkki Mannström    Äänekosken Huima       
7061    Erkki Saarinen    Sporttiveteraanit       
7075    Aki Itkonen    Leppävirran Urheilijat       

M70 Painonh.

7015    Väinö Isosaari    Ylistaron Kilpa-Veljet       
7020    Mauri Lindroos    Porin Urheiluveteraanit       
7031    Matti Rehula    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
7046    Ilmari Tuomela    Teuvan Tuisku       
7048    Raimo Leino    Forssan Salama       
7057    Reino Kinnunen    Sporttiveteraanit       
7074    Martti Rouvinen    Kunto-Pirkat       

M75 100 m

7501    Juhani Lahnaviiki    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7506    Terho Välimäki    Kalvolan Isku       
7511    Uolevi Aaltonen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7532    Eero Remes    Sporttiveteraanit       
7535    Jaakko Nieminen    Kunto-Pirkat       
7538    Eino Tuomisto    Kunto-Pirkat       

M75 200 m

7503    Markus Virrankoski    Riihimäen Kisko       
7506    Terho Välimäki    Kalvolan Isku       
7509    Unto Mattsson    Hämeenlinnan Tarmo       
7535    Jaakko Nieminen    Kunto-Pirkat       

M75 400 m

7503    Markus Virrankoski    Riihimäen Kisko       
7509    Unto Mattsson    Hämeenlinnan Tarmo       
7535    Jaakko Nieminen    Kunto-Pirkat       

M75 800 m

7503    Markus Virrankoski    Riihimäen Kisko       
7509    Unto Mattsson    Hämeenlinnan Tarmo       
7525    Kalervo Ojala    Kankaanpään Urheilijat       
7536    Teuvo Palomäki    Kunto-Pirkat       

M75 1500 m

7519    Aapo Heimala    Kymen Urheiluveteraanit       
7525    Kalervo Ojala    Kankaanpään Urheilijat       
7526    Väinö Skyttä    Vihdin Urheiluveteraanit       
7536    Teuvo Palomäki    Kunto-Pirkat       

M75 5000 m

7519    Aapo Heimala    Kymen Urheiluveteraanit       
7525    Kalervo Ojala    Kankaanpään Urheilijat       
7530    Pertti Kukkonen    Sporttiveteraanit       
7536    Teuvo Palomäki    Kunto-Pirkat       

M75 10 000 m

7519    Aapo Heimala    Kymen Urheiluveteraanit       
7530    Pertti Kukkonen    Sporttiveteraanit       
7536    Teuvo Palomäki    Kunto-Pirkat       


M75 80 m aj

7531    Åke Lund    Sporttiveteraanit       
7535    Jaakko Nieminen    Kunto-Pirkat       

M75 300 m aj

7535    Jaakko Nieminen    Kunto-Pirkat       

M75 5000 m kävely

7502    Viljo Kukkonen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7504    Viljo Hyvölä    Iisalmen Visa       
7524    Matti Tamminen    Harjun Urheilijat -82       
7537    Toivo Tuomela    Kunto-Pirkat       

M75 Korkeus

7507    Sakari Tarkkonen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7514    Jaakko Yli-Huita    Laihian Luja       
7520    Samuli Korpi    Kymen Urheiluveteraanit       
7528    Olavi Niemi    Porin Tarmo       
7531    Åke Lund    Sporttiveteraanit       

M75 Seiväs

7507    Sakari Tarkkonen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7531    Åke Lund    Sporttiveteraanit       
7539    Erkki Ahava    Kiimingin Urheilijat       

M75 Pituus

7520    Samuli Korpi    Kymen Urheiluveteraanit       
7531    Åke Lund    Sporttiveteraanit       

M75 Kolmiloikka

7520    Samuli Korpi    Kymen Urheiluveteraanit       
7531    Åke Lund    Sporttiveteraanit       
7538    Eino Tuomisto    Kunto-Pirkat       

M75 Kuula

7505    Antti Kryssi    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7512    Pentti Niskanen    Iisalmen Visa       
7516    Pentti Vänni    Ikaalisten Urheilijat       
7523    Leo Saarinen    Harjun Urheilijat -82       
7527    Kalervo Mattila    Hyvinkään Seudun Veteraaniurhe       
7533    Esa Vuorinen    Sporttiveteraanit       

M75 Kiekko

7505    Antti Kryssi    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7512    Pentti Niskanen    Iisalmen Visa       
7515    Tauno Kivi    Porin Urheiluveteraanit       
7516    Pentti Vänni    Ikaalisten Urheilijat       
7521    Paavo Kulmala    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7522    Eero Linna    Lappeenrannan Urheilu-Miehet       
7523    Leo Saarinen    Harjun Urheilijat -82       
7527    Kalervo Mattila    Hyvinkään Seudun Veteraaniurhe       
7529    Matti Halme    Sporttiveteraanit       
7533    Esa Vuorinen    Sporttiveteraanit       

M75 Moukari

7505    Antti Kryssi    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7512    Pentti Niskanen    Iisalmen Visa       
7513    Seppo Salanto    Lohjan Louhi       
7523    Leo Saarinen    Harjun Urheilijat -82       

M75 Keihäs

7505    Antti Kryssi    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7508    Eino Kovanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7516    Pentti Vänni    Ikaalisten Urheilijat       
7517    Seppo Kautto    Äänekosken Huima       
7540    Reijo Mikkonen    Kunto-Pirkat       

M75 Painonh.

7505    Antti Kryssi    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
7512    Pentti Niskanen    Iisalmen Visa       
7513    Seppo Salanto    Lohjan Louhi       
7523    Leo Saarinen    Harjun Urheilijat -82       

M80 100 m

8005    Kurt Byggmästar    IF Drott Pietarsaari       
8006    Eero Salonen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8016    Ensio Laine    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8017    Paavo Henriksson    Lohjan Louhi       
8021    Pentti Saavalainen    Kunto-Pirkat       
8022    Aatos Sainio    Kunto-Pirkat       

M80 200 m

8005    Kurt Byggmästar    IF Drott Pietarsaari       
8006    Eero Salonen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8016    Ensio Laine    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8021    Pentti Saavalainen    Kunto-Pirkat       

M80 400 m

8002    Yrjö Torikka    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
8006    Eero Salonen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8016    Ensio Laine    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8021    Pentti Saavalainen    Kunto-Pirkat       

M80 800 m

8002    Yrjö Torikka    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
8016    Ensio Laine    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

M80 1500 m

8002    Yrjö Torikka    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       

M80 80 m aj

8003    Karri Wichmann    Sporttiveteraanit       
8005    Kurt Byggmästar    IF Drott Pietarsaari       
8006    Eero Salonen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8021    Pentti Saavalainen    Kunto-Pirkat       

M80 300 m aj

8005    Kurt Byggmästar    IF Drott Pietarsaari       
8006    Eero Salonen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8017    Paavo Henriksson    Lohjan Louhi       
8021    Pentti Saavalainen    Kunto-Pirkat       

M80 5000 m kävely

8012    Leevi Jaatinen    Helsingin Kisa-Veikot       
8015    Taavi Hokkanen    Harjun Urheilijat -82       

M80 Korkeus

8003    Karri Wichmann    Sporttiveteraanit       
8006    Eero Salonen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8011    Yrjö Mäkelä    Turun Senioriurheilijat       

M80 Seiväs

8003    Karri Wichmann    Sporttiveteraanit       
8006    Eero Salonen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

M80 Pituus

8003    Karri Wichmann    Sporttiveteraanit       
8006    Eero Salonen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8014    Matti Järvinen    Harjun Urheilijat -82       
8022    Aatos Sainio    Kunto-Pirkat       

M80 Kolmiloikka

8006    Eero Salonen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8014    Matti Järvinen    Harjun Urheilijat -82       
8020    Jorma Lehmuskoski    Kunto-Pirkat       
8022    Aatos Sainio    Kunto-Pirkat       

M80 Kuula

8001    Armas Rantala    Kauhajoen Karhu       
8003    Karri Wichmann    Sporttiveteraanit       
8007    Erik Eriksson    Fiskars Idrottsförening       
8009    Veikko Javanainen    Porin Urheiluveteraanit       
8011    Yrjö Mäkelä    Turun Senioriurheilijat       
8013    Matti Ala-Härkönen    Virtain Urheilijat       

M80 Kiekko

8001    Armas Rantala    Kauhajoen Karhu       
8003    Karri Wichmann    Sporttiveteraanit       
8009    Veikko Javanainen    Porin Urheiluveteraanit       
8010    Eilo Virtanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8011    Yrjö Mäkelä    Turun Senioriurheilijat       
8014    Matti Järvinen    Harjun Urheilijat -82       

M80 Moukari

8001    Armas Rantala    Kauhajoen Karhu       
8007    Erik Eriksson    Fiskars Idrottsförening       
8008    Lars Lindberg    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8010    Eilo Virtanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8011    Yrjö Mäkelä    Turun Senioriurheilijat       
8013    Matti Ala-Härkönen    Virtain Urheilijat       
8014    Matti Järvinen    Harjun Urheilijat -82       

M80 Keihäs

8001    Armas Rantala    Kauhajoen Karhu       
8003    Karri Wichmann    Sporttiveteraanit       
8008    Lars Lindberg    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8009    Veikko Javanainen    Porin Urheiluveteraanit       
8010    Eilo Virtanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8012    Leevi Jaatinen    Helsingin Kisa-Veikot       

M80 Painonh.

8001    Armas Rantala    Kauhajoen Karhu       
8007    Erik Eriksson    Fiskars Idrottsförening       
8010    Eilo Virtanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8011    Yrjö Mäkelä    Turun Senioriurheilijat       
8013    Matti Ala-Härkönen    Virtain Urheilijat       
8014    Matti Järvinen    Harjun Urheilijat -82       

M85 100 m

8501    Pentti Koski    Ylistaron Kilpa-Veljet       
8506    Aate Lehtimäki    Porin Urheiluveteraanit       
8507    Veikko Mehtälä    Nivalan Urheilijat       
8509    Ilmari Koppinen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

M85 200 m

8501    Pentti Koski    Ylistaron Kilpa-Veljet       
8507    Veikko Mehtälä    Nivalan Urheilijat       
8509    Ilmari Koppinen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8511    Pentti Saukkosaari    Sporttiveteraanit       

M85 400 m

8511    Pentti Saukkosaari    Sporttiveteraanit       

M85 800 m

8508    Tauno Hakanpää    Rovaniemen Roadrunners       
8511    Pentti Saukkosaari    Sporttiveteraanit       

M85 1500 m

8508    Tauno Hakanpää    Rovaniemen Roadrunners       
8511    Pentti Saukkosaari    Sporttiveteraanit       

M85 5000 m

8511    Pentti Saukkosaari    Sporttiveteraanit       

M85 10 000 m

8511    Pentti Saukkosaari    Sporttiveteraanit       

M85 2000 m ej

8501    Pentti Koski    Ylistaron Kilpa-Veljet       

M85 80 m aj

8509    Ilmari Koppinen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

M85 300 m aj

8509    Ilmari Koppinen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

M85 Korkeus

8507    Veikko Mehtälä    Nivalan Urheilijat       
8509    Ilmari Koppinen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8510    Helmer Heinonen    Sporttiveteraanit       

M85 Pituus

8501    Pentti Koski    Ylistaron Kilpa-Veljet       
8506    Aate Lehtimäki    Porin Urheiluveteraanit       
8507    Veikko Mehtälä    Nivalan Urheilijat       
8509    Ilmari Koppinen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

M85 Kolmiloikka

8504    Matti Niemi    Toivakan Rivakka       
8506    Aate Lehtimäki    Porin Urheiluveteraanit       
8509    Ilmari Koppinen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

M85 Kuula

8502    Sulo Anttila    Nivalan Urheilijat       
8506    Aate Lehtimäki    Porin Urheiluveteraanit       
8510    Helmer Heinonen    Sporttiveteraanit       

M85 Kiekko

8502    Sulo Anttila    Nivalan Urheilijat       
8506    Aate Lehtimäki    Porin Urheiluveteraanit       
8507    Veikko Mehtälä    Nivalan Urheilijat       
8510    Helmer Heinonen    Sporttiveteraanit       

M85 Moukari

8503    Paavo Lehtinen    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
8505    Esko Englund    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8507    Veikko Mehtälä    Nivalan Urheilijat       
8510    Helmer Heinonen    Sporttiveteraanit       
8512    Valto Mäkelä    Kunto-Pirkat       

M85 Keihäs

8501    Pentti Koski    Ylistaron Kilpa-Veljet       
8506    Aate Lehtimäki    Porin Urheiluveteraanit       
8512    Valto Mäkelä    Kunto-Pirkat       

M85 Painonh.

8505    Esko Englund    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
8506    Aate Lehtimäki    Porin Urheiluveteraanit       
8510    Helmer Heinonen    Sporttiveteraanit       
8512    Valto Mäkelä    Kunto-Pirkat       

M90 Kuula

9001    Helge Lönnroth    Turun Senioriurheilijat       
9002    Ilmari Saunamäki    Toijalan Vauhti       

M90 Kiekko

9001    Helge Lönnroth    Turun Senioriurheilijat       
9002    Ilmari Saunamäki    Toijalan Vauhti       

M90 Moukari

9001    Helge Lönnroth    Turun Senioriurheilijat       

M90 Keihäs

9001    Helge Lönnroth    Turun Senioriurheilijat       
9002    Ilmari Saunamäki    Toijalan Vauhti       

M90 Painonh.

9001    Helge Lönnroth    Turun Senioriurheilijat       

N35 100 m

3528    Pinja Suonpää    Helsingin Kisa-Veikot       
3545    Miia Nyman-Hiltunen    Kunto-Pirkat       

N35 200 m

3528    Pinja Suonpää    Helsingin Kisa-Veikot       
3552    Päivi Korhonen    Sotkamon Jymy       

N35 400 m

3528    Pinja Suonpää    Helsingin Kisa-Veikot       

N35 800 m

3540    Kirsi Kotkamaa    Sievin Sisu       
3544    Sirpa Vänttinen    Varkauden Kenttä-Veikot       

N35 1500 m

3540    Kirsi Kotkamaa    Sievin Sisu       
3544    Sirpa Vänttinen    Varkauden Kenttä-Veikot       

N35 5000 m

3515    Ritva Mäki-Mantila-Pasanen    Nurmon Urheilijat -99       

N35 Korkeus

3530    Tuula Vorselman    Helsingin Kisa-Veikot       

N35 Pituus

3539    Marjo Ekman    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

N35 Kolmiloikka

3539    Marjo Ekman    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

N35 Kuula

3512    Minna Mörsky    Keravan Urheilijat       
3526    Pirjo Saukkonen    Heinäveden Yleisurheilijat       
3533    Teija Aho    Pulkkilan Ponsi       
3555    Anneli Oksanen    Loimaan Voima       

N35 Kiekko

3526    Pirjo Saukkonen    Heinäveden Yleisurheilijat       
3533    Teija Aho    Pulkkilan Ponsi       

N35 Moukari

3509    Tiina Ranta    Lohjan Louhi       
3526    Pirjo Saukkonen    Heinäveden Yleisurheilijat       
3533    Teija Aho    Pulkkilan Ponsi       

N35 Keihäs

3533    Teija Aho    Pulkkilan Ponsi       

N35 Painonh.

3509    Tiina Ranta    Lohjan Louhi       
3512    Minna Mörsky    Keravan Urheilijat       
3533    Teija Aho    Pulkkilan Ponsi       

N40 100 m

4017    Arja Ruotsalainen    Kajaanin Kipinä       
4033    Katrin Kreen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4061    Marjo Sjögren    Haukiputaan Veikot       
4086    Ella Välimäki    Kokemäen Kova-Väki       

N40 200 m

4017    Arja Ruotsalainen    Kajaanin Kipinä       
4033    Katrin Kreen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4051    Minna Pessa    Pieksämäen Veikot       
4086    Ella Välimäki    Kokemäen Kova-Väki       

N40 400 m

4017    Arja Ruotsalainen    Kajaanin Kipinä       
4029    Tiina Koskiaho    Teuvan Rivakka       
4033    Katrin Kreen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4087    Satu Lifländer    Ruokolahden Raju       

N40 800 m

4029    Tiina Koskiaho    Teuvan Rivakka       
4033    Katrin Kreen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4043    Sirpa Riitamäki    Virtain Urheilijat       
4051    Minna Pessa    Pieksämäen Veikot       
4064    Pirjo Kiveläinen    Helsingin Jyry       
4087    Satu Lifländer    Ruokolahden Raju       

N40 1500 m

4029    Tiina Koskiaho    Teuvan Rivakka       
4064    Pirjo Kiveläinen    Helsingin Jyry       
4087    Satu Lifländer    Ruokolahden Raju       

N40 5000 m

4032    Merja Laine    Helsingin Kisa-Veikot       
4043    Sirpa Riitamäki    Virtain Urheilijat       
4064    Pirjo Kiveläinen    Helsingin Jyry  

N40 10 000 m

4064    Pirjo Kiveläinen    Helsingin Jyry       

N40 2000 m ej

4029    Tiina Koskiaho    Teuvan Rivakka       

N40 80 m aj

4051    Minna Pessa    Pieksämäen Veikot       
4054    Kirsti Siekkinen    Jyväskylän Kenttäurheilijat       
4061    Marjo Sjögren    Haukiputaan Veikot       

N40 400 m aj

4029    Tiina Koskiaho    Teuvan Rivakka       
4054    Kirsti Siekkinen    Jyväskylän Kenttäurheilijat       

N40 5000 m kävely

4045    Arja Nevala    Pulkkilan Ponsi       

N40 Korkeus

4017    Arja Ruotsalainen    Kajaanin Kipinä       
4051    Minna Pessa    Pieksämäen Veikot       

N40 Seiväs

4054    Kirsti Siekkinen    Jyväskylän Kenttäurheilijat       

N40 Pituus

4017    Arja Ruotsalainen    Kajaanin Kipinä       
4023    Kirsi Seppä    Vähänkyrön Viesti       
4051    Minna Pessa    Pieksämäen Veikot       
4061    Marjo Sjögren    Haukiputaan Veikot       

N40 Kolmiloikka

4017    Arja Ruotsalainen    Kajaanin Kipinä       
4023    Kirsi Seppä    Vähänkyrön Viesti       
4061    Marjo Sjögren    Haukiputaan Veikot       

N40 Kuula

4026    Seija Eskelinen    Iisalmen Visa       
4035    Jaana Kivistö    Teuvan Rivakka       
4044    Sirpa Leinonen    Pulkkilan Ponsi       
4049    Sari Jääskeläinen    Ruokolahden Raju       
4069    Anu Hekkala    Kiimingin Urheilijat       
4080    Merja Sätilä-Merta    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

N40 Kiekko

4026    Seija Eskelinen    Iisalmen Visa       
4035    Jaana Kivistö    Teuvan Rivakka       
4044    Sirpa Leinonen    Pulkkilan Ponsi       
4069    Anu Hekkala    Kiimingin Urheilijat       
4080    Merja Sätilä-Merta    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

N40 Moukari

4013    Rea Kivikko    Vihdin Urheiluveteraanit       
4023    Kirsi Seppä    Vähänkyrön Viesti       

N40 Keihäs

4044    Sirpa Leinonen    Pulkkilan Ponsi       
4049    Sari Jääskeläinen    Ruokolahden Raju       
4054    Kirsti Siekkinen    Jyväskylän Kenttäurheilijat       
4061    Marjo Sjögren    Haukiputaan Veikot       

N40 Painonh.

4013    Rea Kivikko    Vihdin Urheiluveteraanit       
4023    Kirsi Seppä    Vähänkyrön Viesti       
4035    Jaana Kivistö    Teuvan Rivakka       

N45 100 m

4503    Pirjo Hintsanen    Turun Senioriurheilijat       
4550    Tuija Helander    Euran Raiku       
4552    Leila Keski-Oja    Riihimäen Kiista-Veikot       
4562    Tarja Lyyra    Kuopion Vipinä       
4571    Anne Vakkala    Kunto-Pirkat       
4572    Ursula Eerola    Kunto-Pirkat       
4573    Tarja Kummelus    Kunto-Pirkat       

N45 200 m

4506    Tuula Yrjölä    Hämeenlinnan Tarmo       
4511    Silja Salmijärvi    KENSU       
4552    Leila Keski-Oja    Riihimäen Kiista-Veikot       
4562    Tarja Lyyra    Kuopion Vipinä       
4572    Ursula Eerola    Kunto-Pirkat       
4573    Tarja Kummelus    Kunto-Pirkat       

N45 400 m

4506    Tuula Yrjölä    Hämeenlinnan Tarmo       
4511    Silja Salmijärvi    KENSU       
4541    Pirjo Kivioja    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4562    Tarja Lyyra    Kuopion Vipinä       
4570    Marita Niemi    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4572    Ursula Eerola    Kunto-Pirkat       

N45 800 m

4506    Tuula Yrjölä    Hämeenlinnan Tarmo       
4511    Silja Salmijärvi    KENSU       
4541    Pirjo Kivioja    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4552    Leila Keski-Oja    Riihimäen Kiista-Veikot       
4553    Liisa Akimof    Riihimäen Kiista-Veikot       
4569    Päivi Mäkelä    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4570    Marita Niemi    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4572    Ursula Eerola    Kunto-Pirkat       

N45 1500 m

4506    Tuula Yrjölä    Hämeenlinnan Tarmo       
4511    Silja Salmijärvi    KENSU       
4541    Pirjo Kivioja    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4553    Liisa Akimof    Riihimäen Kiista-Veikot       
4567    Päivi Luostarinen    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
4570    Marita Niemi    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

N45 5000 m

4505    Kaarina Lilja    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
4506    Tuula Yrjölä    Hämeenlinnan Tarmo       
4515    Teija Toivonen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4553    Liisa Akimof    Riihimäen Kiista-Veikot       
4567    Päivi Luostarinen    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
4577    Mervi Perkkiö    Oulun NMKY:n Urheilijat       

N45 10 000 m

4505    Kaarina Lilja    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
4506    Tuula Yrjölä    Hämeenlinnan Tarmo       
4553    Liisa Akimof    Riihimäen Kiista-Veikot       
4569    Päivi Mäkelä    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4577    Mervi Perkkiö    Oulun NMKY:n Urheilijat       

N45 2000 m ej

4569    Päivi Mäkelä    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

N45 400 m aj

4550    Tuija Helander    Euran Raiku       

N45 5000 m kävely

4574    Marja Katajisto    Kunto-Pirkat       

N45 Korkeus

4550    Tuija Helander    Euran Raiku       
4561    Leena Halonen    Kuopion Vipinä       

N45 Seiväs

4561    Leena Halonen    Kuopion Vipinä       
4566    Sari Ailus    Sporttiveteraanit       

N45 Pituus

4503    Pirjo Hintsanen    Turun Senioriurheilijat       
4550    Tuija Helander    Euran Raiku       
4571    Anne Vakkala    Kunto-Pirkat       

N45 Kolmiloikka

4503    Pirjo Hintsanen    Turun Senioriurheilijat       
4571    Anne Vakkala    Kunto-Pirkat       
4573    Tarja Kummelus    Kunto-Pirkat       

N45 Kuula

4522    Katri Lösönen    Alavieskan Viri       
4534    Marita Räsänen    Heinäveden Yleisurheilijat       
4537    Kaisu Rönkkömäki    Pulkkilan Ponsi       
4538    Senja Lukkaroinen    Perniön Urheilijat       
4561    Leena Halonen    Kuopion Vipinä       

N45 Kiekko

4503    Pirjo Hintsanen    Turun Senioriurheilijat       
4512    Leena Hietanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4522    Katri Lösönen    Alavieskan Viri       
4534    Marita Räsänen    Heinäveden Yleisurheilijat       
4537    Kaisu Rönkkömäki    Pulkkilan Ponsi       
4538    Senja Lukkaroinen    Perniön Urheilijat       
4561    Leena Halonen    Kuopion Vipinä       
4575    Susanne Måsabacka    HIFK-friidrott       

N45 Moukari

4512    Leena Hietanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4522    Katri Lösönen    Alavieskan Viri       
4534    Marita Räsänen    Heinäveden Yleisurheilijat       
4537    Kaisu Rönkkömäki    Pulkkilan Ponsi       
4568    Eila Huuskonen    Kiuruveden Jänne       
4575    Susanne Måsabacka    HIFK-friidrott       

N45 Keihäs

4523    Anja Lammela    Kosken Kaiku       
4538    Senja Lukkaroinen    Perniön Urheilijat       
4561    Leena Halonen    Kuopion Vipinä       

N45 Painonh.

4512    Leena Hietanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
4522    Katri Lösönen    Alavieskan Viri       
4537    Kaisu Rönkkömäki    Pulkkilan Ponsi       
4538    Senja Lukkaroinen    Perniön Urheilijat       
4568    Eila Huuskonen    Kiuruveden Jänne       
4575    Susanne Måsabacka    HIFK-friidrott       

N50 100 m

5007    Maiju Hilander    Kunto-Pirkat       
5043    Anneli Mörä-Leino    KENSU       
5073    Tuula Siekkinen    Kuivasjärven Aura       

N50 200 m

5043    Anneli Mörä-Leino    KENSU       
5073    Tuula Siekkinen    Kuivasjärven Aura       
5074    Päivi Kovanen    Riihimäen Kiista-Veikot       

N50 400 m

5043    Anneli Mörä-Leino    KENSU       
5060    Päivi Laine    Euran Raiku       
5068    Pirjo Ailanto    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5074    Päivi Kovanen    Riihimäen Kiista-Veikot       

N50 800 m

5038    Hannele Uusitalo    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5043    Anneli Mörä-Leino    KENSU       
5060    Päivi Laine    Euran Raiku       
5068    Pirjo Ailanto    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5074    Päivi Kovanen    Riihimäen Kiista-Veikot       
5090    Sisko Hiltunen    Oulun NMKY:n Urheilijat       

N50 1500 m

5020    Salme Pihjala    Espoon Tapiot       
5038    Hannele Uusitalo    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5061    Helena Rantakari    Raahen Sporttiveteraanit       
5074    Päivi Kovanen    Riihimäen Kiista-Veikot       
5090    Sisko Hiltunen    Oulun NMKY:n Urheilijat       

N50 5000 m

5020    Salme Pihjala    Espoon Tapiot       
5025    Mirjam Tynkkynen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5061    Helena Rantakari    Raahen Sporttiveteraanit       
5069    Sirpa Pääkkönen    Sotkamon Jymy       
5095    Marjatta Horttanainen    Ruokolahden Raju       

N50 10 000 m

5025    Mirjam Tynkkynen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5048    Helena Vuorenmaa    Virtain Urheilijat       
5063    Anneli Nummela    Helsingin Poliisi-Voimailijat       
5075    Mirva Asp    Kankaanpään Urheilijat       
5095    Marjatta Horttanainen    Ruokolahden Raju       
5096    Ritva Väkevä    Kymen Urheiluveteraanit       


N50 80 m aj

5038    Hannele Uusitalo    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

N50 300 m aj

5038    Hannele Uusitalo    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5068    Pirjo Ailanto    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

N50 5000 m kävely

5064    Hillevi Toikka    Harjun Urheilijat -82       

N50 Korkeus

5007    Maiju Hilander    Kunto-Pirkat       
5038    Hannele Uusitalo    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5057    Eila Seppänen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

N50 Pituus

5073    Tuula Siekkinen    Kuivasjärven Aura       

N50 Kuula

5011    Siv Karlström    HIFK-friidrott       
5019    Kirsti Reuhkala    Turun Senioriurheilijat       
5046    Monica Widjeskog    Helsingin Kisa-Veikot       
5057    Eila Seppänen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

N50 Kiekko

5011    Siv Karlström    HIFK-friidrott       
5042    Liisa Häyrinen    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
5046    Monica Widjeskog    Helsingin Kisa-Veikot       
5057    Eila Seppänen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

N50 Moukari

5011    Siv Karlström    HIFK-friidrott       
5046    Monica Widjeskog    Helsingin Kisa-Veikot       
5057    Eila Seppänen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

N50 Keihäs

5007    Maiju Hilander    Kunto-Pirkat       
5011    Siv Karlström    HIFK-friidrott       
5042    Liisa Häyrinen    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
5057    Eila Seppänen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

N50 Painonh.

5011    Siv Karlström    HIFK-friidrott       
5046    Monica Widjeskog    Helsingin Kisa-Veikot       
5057    Eila Seppänen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       

N55 100 m

5508    Marja Metsänkylä    Porin Urheiluveteraanit       
5529    Eliisa Reijonen    Tohmajärven Urheilijat       
5545    Anne Lehto    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5551    Riitta Leppämäki    Kuopion Vipinä       
5576    Marja-Liisa Hyötyläinen    Leppävirran Urheilijat       

N55 200 m

5508    Marja Metsänkylä    Porin Urheiluveteraanit       
5529    Eliisa Reijonen    Tohmajärven Urheilijat       
5541    Marja Maksimainen    Tohmajärven Urheilijat       
5576    Marja-Liisa Hyötyläinen    Leppävirran Urheilijat       

N55 400 m

5508    Marja Metsänkylä    Porin Urheiluveteraanit       
5516    Marja Järvensivu    Hämeenlinnan Tarmo       
5529    Eliisa Reijonen    Tohmajärven Urheilijat       
5541    Marja Maksimainen    Tohmajärven Urheilijat       
5552    Aija Hynynen    Kuopion Vipinä       
5576    Marja-Liisa Hyötyläinen    Leppävirran Urheilijat       

N55 800 m

5529    Eliisa Reijonen    Tohmajärven Urheilijat       
5552    Aija Hynynen    Kuopion Vipinä       

N55 1500 m

5516    Marja Järvensivu    Hämeenlinnan Tarmo       
5529    Eliisa Reijonen    Tohmajärven Urheilijat       
5546    Päivi Hannula    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5576    Marja-Liisa Hyötyläinen    Leppävirran Urheilijat       

N55 5000 m

5538    Eira Kalermo    Rovaniemen Roadrunners       
5546    Päivi Hannula    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5576    Marja-Liisa Hyötyläinen    Leppävirran Urheilijat       

N55 10 000 m

5576    Marja-Liisa Hyötyläinen    Leppävirran Urheilijat       

N55 2000 m ej

5529    Eliisa Reijonen    Tohmajärven Urheilijat       

N55 80 m aj

5508    Marja Metsänkylä    Porin Urheiluveteraanit       

N55 300 m aj

5508    Marja Metsänkylä    Porin Urheiluveteraanit       

N55 5000 m kävely

5538    Eira Kalermo    Rovaniemen Roadrunners       
5541    Marja Maksimainen    Tohmajärven Urheilijat       
5553    Asta Savukoski    Korson Kaiku       

N55 Korkeus

5550    Marketta Västi    Kuopion Vipinä       
5552    Aija Hynynen    Kuopion Vipinä       

N55 Seiväs

5550    Marketta Västi    Kuopion Vipinä       

N55 Pituus

5508    Marja Metsänkylä    Porin Urheiluveteraanit       
5541    Marja Maksimainen    Tohmajärven Urheilijat       
5545    Anne Lehto    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5550    Marketta Västi    Kuopion Vipinä       
5551    Riitta Leppämäki    Kuopion Vipinä       

N55 Kolmiloikka

5508    Marja Metsänkylä    Porin Urheiluveteraanit       
5541    Marja Maksimainen    Tohmajärven Urheilijat       
5551    Riitta Leppämäki    Kuopion Vipinä       

N55 Kuula

5515    Hilkka Huhta-Koivisto    Ylistaron Kilpa-Veljet       
5542    Raija Harjunen    Helsingin Tarmo       
5545    Anne Lehto    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5562    Seija Koivunen    Kunto-Pirkat       
5563    Marja-Leena Valtonen    Kunto-Pirkat       

N55 Kiekko

5515    Hilkka Huhta-Koivisto    Ylistaron Kilpa-Veljet       
5542    Raija Harjunen    Helsingin Tarmo       
5545    Anne Lehto    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5550    Marketta Västi    Kuopion Vipinä       
5562    Seija Koivunen    Kunto-Pirkat       
5563    Marja-Leena Valtonen    Kunto-Pirkat       

N55 Moukari

5515    Hilkka Huhta-Koivisto    Ylistaron Kilpa-Veljet       
5545    Anne Lehto    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5550    Marketta Västi    Kuopion Vipinä       
5562    Seija Koivunen    Kunto-Pirkat       
5563    Marja-Leena Valtonen    Kunto-Pirkat       

N55 Keihäs

5522    Kirsti Hurttila    Porin Urheiluveteraanit       
5545    Anne Lehto    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5552    Aija Hynynen    Kuopion Vipinä       
5562    Seija Koivunen    Kunto-Pirkat       
5563    Marja-Leena Valtonen    Kunto-Pirkat       

N55 Painonh.

5515    Hilkka Huhta-Koivisto    Ylistaron Kilpa-Veljet       
5545    Anne Lehto    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
5550    Marketta Västi    Kuopion Vipinä       
5562    Seija Koivunen    Kunto-Pirkat       

N60 100 m

6040    Terhi Kokkonen    KENSU       
6070    Sirkka-Liisa Ruuskanen    Kuopion Vipinä       
6075    Anna-Maija Kukka    Sporttiveteraanit       
6085    Mirja Mäntylä    Kunto-Pirkat       

N60 200 m

6026    Raija Lehtola    Raahen Sporttiveteraanit       
6040    Terhi Kokkonen    KENSU       
6049    Hely Hietanen    Ähtärin Urheilijat       
6070    Sirkka-Liisa Ruuskanen    Kuopion Vipinä       
6075    Anna-Maija Kukka    Sporttiveteraanit       
6085    Mirja Mäntylä    Kunto-Pirkat       

N60 400 m

6026    Raija Lehtola    Raahen Sporttiveteraanit       
6040    Terhi Kokkonen    KENSU       
6044    Birgit Hirvelä    Ylihärmän Junkkarit       
6049    Hely Hietanen    Ähtärin Urheilijat       
6070    Sirkka-Liisa Ruuskanen    Kuopion Vipinä       
6084    Lea Knuutila    Kunto-Pirkat       

N60 800 m

6026    Raija Lehtola    Raahen Sporttiveteraanit       
6027    Seija Piispanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6049    Hely Hietanen    Ähtärin Urheilijat       

N60 1500 m

6026    Raija Lehtola    Raahen Sporttiveteraanit       
6027    Seija Piispanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6044    Birgit Hirvelä    Ylihärmän Junkkarit       
6049    Hely Hietanen    Ähtärin Urheilijat       
6062    Gun-Britt Kuusimäki    Helsingin Poliisi-Voimailijat       

N60 5000 m

6039    Leena Saari    Ylivieskan Kuula       
6049    Hely Hietanen    Ähtärin Urheilijat       
6062    Gun-Britt Kuusimäki    Helsingin Poliisi-Voimailijat       

N60 10 000 m

6039    Leena Saari    Ylivieskan Kuula       
6049    Hely Hietanen    Ähtärin Urheilijat       
6062    Gun-Britt Kuusimäki    Helsingin Poliisi-Voimailijat       

N60 80 m aj

6040    Terhi Kokkonen    KENSU       

N60 300 m aj

6040    Terhi Kokkonen    KENSU       
6070    Sirkka-Liisa Ruuskanen    Kuopion Vipinä       

N60 3000 m kävely

6031    Sinikka Vikman    IK Falken       
6058    Aino Räsänen    Kuopion Hiihtäjät       
6063    Anneli Vihinen    Harjun Urheilijat -82       

N60 Korkeus

6040    Terhi Kokkonen    KENSU       

N60 Pituus

6040    Terhi Kokkonen    KENSU       
6075    Anna-Maija Kukka    Sporttiveteraanit       

N60 Kolmiloikka

6040    Terhi Kokkonen    KENSU       
6075    Anna-Maija Kukka    Sporttiveteraanit       

N60 Kuula

6033    Hillevi Riihiluoma    Suomen Veteraaniurheiluliitto       
6040    Terhi Kokkonen    KENSU       
6083    Helmi Hoppu    Kunto-Pirkat       
6085    Mirja Mäntylä    Kunto-Pirkat       

N60 Kiekko

6033    Hillevi Riihiluoma    Suomen Veteraaniurheiluliitto       
6083    Helmi Hoppu    Kunto-Pirkat       
6084    Lea Knuutila    Kunto-Pirkat       

N60 Moukari

6033    Hillevi Riihiluoma    Suomen Veteraaniurheiluliitto       
6083    Helmi Hoppu    Kunto-Pirkat       
6084    Lea Knuutila    Kunto-Pirkat       

N60 Keihäs

6004    Aivi Ojala    Turun Senioriurheilijat       
6033    Hillevi Riihiluoma    Suomen Veteraaniurheiluliitto       
6040    Terhi Kokkonen    KENSU       
6083    Helmi Hoppu    Kunto-Pirkat       
6084    Lea Knuutila    Kunto-Pirkat       

N60 Painonh.

6033    Hillevi Riihiluoma    Suomen Veteraaniurheiluliitto       
6059    Marja-Leena Niemi    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili       
6083    Helmi Hoppu    Kunto-Pirkat       

N65 100 m

6518    Leena Halme    Lemin Eskot       
6537    Irma Niemi-Pynttäri    Soinin Sisu       
6553    Kirsti Viitanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6560    Sinikka Erjavaara    Kuopion Vipinä       
6573    Pirkko Pitkänen    Kuopion Vipinä       
6584    Eila Laapotti    Kunto-Pirkat       

N65 200 m

6518    Leena Halme    Lemin Eskot       
6537    Irma Niemi-Pynttäri    Soinin Sisu       
6561    Pirjo Karetie    Harjun Urheilijat -82       
6573    Pirkko Pitkänen    Kuopion Vipinä       
6582    Inkeri Janhunen    Kunto-Pirkat       
6584    Eila Laapotti    Kunto-Pirkat       

N65 400 m

6514    Sirpa Marttila    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6518    Leena Halme    Lemin Eskot       
6561    Pirjo Karetie    Harjun Urheilijat -82       
6570    Riitta Rasimus    Riihimäen Kiista-Veikot       
6584    Eila Laapotti    Kunto-Pirkat       

N65 800 m

6514    Sirpa Marttila    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6518    Leena Halme    Lemin Eskot       
6561    Pirjo Karetie    Harjun Urheilijat -82       
6562    Sirkka Liimatainen    Harjun Urheilijat -82       
6570    Riitta Rasimus    Riihimäen Kiista-Veikot       
6582    Inkeri Janhunen    Kunto-Pirkat       

N65 1500 m

6561    Pirjo Karetie    Harjun Urheilijat -82       
6562    Sirkka Liimatainen    Harjun Urheilijat -82       
6570    Riitta Rasimus    Riihimäen Kiista-Veikot       
6582    Inkeri Janhunen    Kunto-Pirkat       

N65 5000 m

6562    Sirkka Liimatainen    Harjun Urheilijat -82       
6570    Riitta Rasimus    Riihimäen Kiista-Veikot       

N65 80 m aj

6553    Kirsti Viitanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6573    Pirkko Pitkänen    Kuopion Vipinä       
6592    Terttu Kilpeläinen    Leppävirran Urheilijat       

N65 300 m aj

6592    Terttu Kilpeläinen    Leppävirran Urheilijat       

N65 3000 m kävely

6561    Pirjo Karetie    Harjun Urheilijat -82       
6562    Sirkka Liimatainen    Harjun Urheilijat -82       
6563    Marita Holmberg    Harjun Urheilijat -82       

N65 Korkeus

6553    Kirsti Viitanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6559    Inkeri Fält    Kuopion Vipinä       
6573    Pirkko Pitkänen    Kuopion Vipinä       
6583    Maija Kivelä    Kunto-Pirkat       

N65 Seiväs

6553    Kirsti Viitanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6559    Inkeri Fält    Kuopion Vipinä       
6573    Pirkko Pitkänen    Kuopion Vipinä       

N65 Pituus

6553    Kirsti Viitanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6559    Inkeri Fält    Kuopion Vipinä       
6560    Sinikka Erjavaara    Kuopion Vipinä       
6573    Pirkko Pitkänen    Kuopion Vipinä       
6584    Eila Laapotti    Kunto-Pirkat       

N65 Kolmiloikka

6553    Kirsti Viitanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6560    Sinikka Erjavaara    Kuopion Vipinä       
6573    Pirkko Pitkänen    Kuopion Vipinä       

N65 Kuula

6553    Kirsti Viitanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6559    Inkeri Fält    Kuopion Vipinä       
6583    Maija Kivelä    Kunto-Pirkat       

N65 Kiekko

6519    Terttu Bylina    Turun Senioriurheilijat       
6553    Kirsti Viitanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6559    Inkeri Fält    Kuopion Vipinä       
6583    Maija Kivelä    Kunto-Pirkat       

N65 Moukari

6519    Terttu Bylina    Turun Senioriurheilijat       
6537    Irma Niemi-Pynttäri    Soinin Sisu       
6553    Kirsti Viitanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6559    Inkeri Fält    Kuopion Vipinä       
6583    Maija Kivelä    Kunto-Pirkat       

N65 Keihäs

6553    Kirsti Viitanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6559    Inkeri Fält    Kuopion Vipinä       
6592    Terttu Kilpeläinen    Leppävirran Urheilijat       

N65 Painonh.

6519    Terttu Bylina    Turun Senioriurheilijat       
6537    Irma Niemi-Pynttäri    Soinin Sisu       
6553    Kirsti Viitanen    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe       
6559    Inkeri Fält    Kuopion Vipinä       
6572    Aili Nikkinen    Kuopion Vipinä       
6583    Maija Kivelä    Kunto-Pirkat       

N70 100 m

7007    Sanni Väyrynen    Pulkkilan Ponsi       
7027    Vieno Niilonen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
7036    Liisa Karkkulainen    Lappeenrannan Urheilu-Miehet       
7043    Aino Koistinen    Kangasniemen Kalske       
7052    Lea Vilpas    Sporttiveteraanit       
7068    Maila Kettunen    Kunto-Pirkat       

N70 200 m

7007    Sanni Väyrynen    Pulkkilan Ponsi       
7027    Vieno Niilonen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
7036    Liisa Karkkulainen    Lappeenrannan Urheilu-Miehet       
7068    Maila Kettunen    Kunto-Pirkat       

N70 400 m

7007    Sanni Väyrynen    Pulkkilan Ponsi       
7036    Liisa Karkkulainen    Lappeenrannan Urheilu-Miehet       
7050    Kirsti Kyllönen    Kajaanin Kuohu       
7068    Maila Kettunen    Kunto-Pirkat       

N70 800 m

7009    Hanna Laurila    Hämeenlinnan Tarmo       
7022    Asta Severinkangas    Rovaniemen Lappi       
7036    Liisa Karkkulainen    Lappeenrannan Urheilu-Miehet       
7050    Kirsti Kyllönen    Kajaanin Kuohu       

N70 1500 m

7009    Hanna Laurila    Hämeenlinnan Tarmo       
7050    Kirsti Kyllönen    Kajaanin Kuohu       
7051    Kerttu Kiili    Sporttiveteraanit       

N70 5000 m

7009    Hanna Laurila    Hämeenlinnan Tarmo       
7022    Asta Severinkangas    Rovaniemen Lappi       

N70 10 000 m

7009    Hanna Laurila    Hämeenlinnan Tarmo       
7051    Kerttu Kiili    Sporttiveteraanit       

N70 3000 m kävely

7007    Sanni Väyrynen    Pulkkilan Ponsi       
7009    Hanna Laurila    Hämeenlinnan Tarmo       
7043    Aino Koistinen    Kangasniemen Kalske       

N70 Pituus

7027    Vieno Niilonen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
7030    Eila Mikola    Porin Urheiluveteraanit       
7068    Maila Kettunen    Kunto-Pirkat       

N70 Kolmiloikka

7027    Vieno Niilonen    Kuopion Seudun Veteraaniurheil       
7030    Eila Mikola    Porin Urheiluveteraanit       
7036    Liisa Karkkulainen    Lappeenrannan Urheilu-Miehet       

N70 Kuula

7024    Kerttu Kangasmäki    Laihian Luja       
7078    Aino Jarva    Kiimingin Urheilijat       

N70 Kiekko

7024    Kerttu Kangasmäki    Laihian Luja       
7078    Aino Jarva    Kiimingin Urheilijat       

N70 Moukari

7024    Kerttu Kangasmäki    Laihian Luja       

N70 Keihäs

7024    Kerttu Kangasmäki    Laihian Luja       
7078    Aino Jarva    Kiimingin Urheilijat       

N70 Painonh.

7024    Kerttu Kangasmäki    Laihian Luja       
7025    Irene Merjamaa    Helsingin Poliisi-Voimailijat       
7030    Eila Mikola    Porin Urheiluveteraanit       

N75 100 m

7534    Eira Iso-Seppälä    Kunto-Pirkat       

N75 3000 m kävely

7510    Pirkko Suoniemi    Oulun Ikiliikkujat       
7518    Pirkko Mantere    Tuusulan Voima-Veikot       

N80 100 m

8018    Senni Sopanen    Sporttiveteraanit       

N80 200 m

8018    Senni Sopanen    Sporttiveteraanit       

N80 Korkeus

8004    Anna-Liisa Lehtovuori    Hollolan Nasta       

N80 Pituus

8004    Anna-Liisa Lehtovuori    Hollolan Nasta       
8018    Senni Sopanen    Sporttiveteraanit       

N80 Kolmiloikka

8004    Anna-Liisa Lehtovuori    Hollolan Nasta       
8018    Senni Sopanen    Sporttiveteraanit       

N80 Kuula

8018    Senni Sopanen    Sporttiveteraanit       
8019    Martta Nyström    Kunto-Pirkat       

N80 Kiekko

8004    Anna-Liisa Lehtovuori    Hollolan Nasta       
8019    Martta Nyström    Kunto-Pirkat       

N80 Moukari

8004    Anna-Liisa Lehtovuori    Hollolan Nasta       

N80 Keihäs

8019    Martta Nyström    Kunto-Pirkat       

N80 Painonh.

8004    Anna-Liisa Lehtovuori    Hollolan Nasta       
8019    Martta Nyström    Kunto-Pirkat       

N90 Kuula

9003    Sirkka Rannema    Helsingin Tarmo       

N90 Kiekko

9003    Sirkka Rannema    Helsingin Tarmo